Jesteś tutaj:

Wysoko położone kości policzkowe

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Jakieś sugestie dotyczące fryzury dla kogoś z wysoko położonymi kośćmi policzkowymi?

Agnieszka:

Trudno jest zasugerować jakąś fryzurę komuś bez bliższych informacji dotyczących kształtu i innych cech fizycznych twarzy. Jednak zakładamy, że nie ma żadnych innych fizycznych cech, które by wpływały na efektywność danej fryzury pasującej do kobiet z wysoko położonymi  kośćmi policzkowymi.

We fryzurze krótkowłosej, dziewczęcej,  kobiety z wysoko położonymi, wystającymi kośćmi policzkowymi wyglądają dość sensacyjnie. Dotyczy to zwłaszcza fryzur cechującymi się postrzępionymi włosami z boku głowy i krótszymi grzywkami.

Jeżeli jednak fryzura jest dłuższa, postrzępiona, dłuższe włosy z przodu przedłużą kształt twarzy i uwypuklą wystające, wysoko położone kości policzkowe. Jeżeli do tego twarz jest koścista, o nieregularnych rysach, doradza się styl włosów bardziej miękki. Twarz o rysach bardziej łagodnych i regularnych lepiej i korzystniej wygląda we włosach o liniach i kątach prostych.
Dla kobiet o długich włosach, które mają również problem z wysoko położonymi kośćmi policzkowymi kluczem jest cieniowanie. Pozwoli to na skierowanie uwagi patrzącego na różne punkty twarzy, włącznie z policzkami. Dzięki tej technice możemy uwypuklić lub złagodzić te rysy twarzy które chcemy.

W naszej kulturze wysoko położone kości policzkowe są uważane za ideał piękna i jeżeli połączymy to z odpowiednim cieniowaniem to  fryzura podkreśli te cechy zaś odpowiedni makijaż ukryje inne niedoskonałości naszej urody.
 

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Suche włosy Cienkie włosy Połysk włosów Trwała kwaśna Włosy Cięcie stożkowe