Jesteś tutaj:

Dobór fryzury do okularów

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Witam. Mam 14 lat i od niedawna nosze okulary. Moje długie, proste blond włosy często mnie denerwują, ponieważ nie wiem jak się czesać i od dłuższego czasu zastanawiam się jak je ściąć. Może moglibyście mi coś doradzić?

Agnieszka:

Dobrze, że jesteś zdecydowana na skrócenie długości włosów. Fryzjer dobierze odpowiednią technikę strzyżenia do twojej urody i potrzeb włosów. Jeśli bardzo Ci przeszkadzają, może zdecydujesz się na bardzo krótkie włosy? Może poproś o bardzo krótką grzywkę, wtedy kosmyki nie będą wchodziły w oczy.

Jeśli jednak zmiana jest dla Ciebie zbyt radykalna, rozwiązaniem jest ujarzmienie włosów poprzez wygodne ich uczesanie. Z Twojego opisu wynika, że potrzebujesz fryzur, które będziesz potrafiła sama, szybko wykonać.

Proponuję wiązać włosy w kucyk, splatać włosy w warkocz lub kłos. Zainwestuj w dobre preparaty fryzjerskie, które pomogą w ujarzmieniu włosów. Jeśli twoje długie włosy ciężko rozczesać, użyj sprayu, który zlikwiduje ten problem.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Utrata włosów Zagęszczanie włosów Wzrost włosa Biotyna Ciąża Łysienie u dorosłych