Jesteś tutaj:

Fryzury dla włosów kręconych

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Mam długie kręcone włosy. Jak mam je czesać, chodzi mi o to jak zrobić np: irokeza na moich włosach lub zaczesać je do tyłu, a może jeszcze coś innego. Proszę o rade.

Agnieszka:

Wiele osób posiadających kręcone włosy decyduje się na prostowanie. Zupełnie niepotrzebnie, gdyż fryzury z kręconych włosów mają swój urok. 

Z kręconych włosów można ułożyć bardzo wiele fryzur. Nie każda kobieta wygląda dobrze w nienaturalnie prostych włosach. Fale i loki nadają dziewczęcości, gracji i wdzięku. Fryzury z kręconych włosów są ponadto bardzo eleganckie, a jeżeli są dobrze ułożone, nie rozpinają się ani nie elektryzują, świadczą bardzo dobrze o ich właścicielce.

Aby zrobić irokeza z długich włosów, będziesz potrzebować: grzebień ze szpikulcem, wsuwki, lakier. Pierwszym krokiem jest oddzielenie włosów na czubku głowy - od czoła w kierunku do tyłu głowy. Boczne partie zaczesujemy do tyłu, wygładzamy, przypinamy wsuwkami i utrwalamy lakierem. Oddzielone górne włosy tapirujemy, następnie przeczesujemy - aby powierzchnia pasma była gładka, następnie mocujemy wsuwkami. Całość utrwalamy lakierem.
 

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Wzrost włosów Gęste włosy Cieniowanie włosów Loki Fryzury Gorączka okopowa