Jesteś tutaj:

Afro, czy takie fryzury są modne?

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Wiem, że w pewnym momencie panowała moda na fryzury afro. Mi bardzo się podobają. Wcześniej nie miałam odwagi, teraz jednak zebrałam się w sobie i postanowiłam spełnić to małe marzenie. Niestety, nie widzę już nikogo w takich fryzurach.

Dawno nie słyszałam też o nich w telewizji, nie czytałam w czasopismach o modzie. Czy to nadal jest modne, czy może spóźniłam się i powinnam zrezygnować?

Agnieszka:

Niektórzy ludzie nie potrzebują specjalnych zabiegów, by mieć na głowie afro. Pozwalają oni rosnąć swoim włosom naturalnie, dając im pełną wolność. Jeśli jednak nie masz kręconych włosów, musisz popracować nad tym, by przygotować ich do zrobienia na głowie afro.

Rzadko można w Polsce zobaczyć u kogoś taką fryzurę, a to z takiego powodu, że mamy włosy europejskie, czyli najczęściej falowane lub proste. Jeżeli masz falowane lub proste włosy, sposobem na osiągnięcie w miarę trwałej fryzury afro jest przeprowadzenie zabiegu trwałej. Jest to zabieg wręcz destrukcyjny dla włosów, a proste włosy z odrostów, które z czasem w miarę szybko się pojawiają są nieestetyczne.

Innym sposobem na afro jest zaplecenie cieniutkich warkoczyków, a następnie rozpuszczenie ich po około dwóch dniach. Niestety, efekt utrzyma się do pierwszego mycia. Dlatego fryzura ta jest modna, ale najczęściej spotykana u osób ciemnoskórych, które mają włosy negroidalne, czyli kędzierzawe i mocno skręcone.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Łysienie plackowate Regeneracja włosów Farbowanie włosów Trwała kwaśna Czarne włosy Łupież