Jesteś tutaj:

Dla kogo grzywka na bok?

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Jak mogę się dowiedzieć czy grzywka z boku pasuje do mnie?

Agnieszka:

Zasady dobrego wyglądu są dość przejrzyste. Jeśli nie masz owalnej twarzy, z perfekcyjnie zrównoważonymi rysami to możesz nosić dowolną fryzurę i będzie ona wyglądać dobrze.

Zwrócić uwagę na kształt twarzy i na cechy decydujące o doborze fryzury. Jeżeli chodzi o grzywkę, to weź pod uwagę swoje czoło. W zależności od tego jakie jest czoło, zależy rodzaj grzywki. Jeżeli twoje czoło jest ekstremalnie wysokie z wypadającymi włosami z przodu głowy lub czoło jest kwadratowe czy też wystające na rogach, może się okazać, że boczna grzywka tylko to uwypukli.

Wiele osób popełnia błąd myśląc, że aby wyglądać dobrze wystarczy skopiować fryzurę, w której wszyscy inni dobrze wyglądają lub też myślą, że wystarczy zostawić wszystko w rękach fryzjera, który zrobi nam fryzurę, w której będziemy dobrze wyglądać. Jeżeli fryzjerem jest ktoś, kto zna i widzi cię od wielu lat to dobrze dla ciebie, ponieważ prawdopodobnie wie czego pragniesz i czego nie lubisz. Jednakże, te nastawienie często prowadzi do katastrofy u innych klientów.

Pamiętaj, że Ty i twój stylista musicie współpracować razem by stworzyć wygląd, w którym nie tylko będziesz wyglądać lepiej, ale i który Ci się spodoba. Bez względu na to, jaki wygląd chcesz uzyskać, twój fryzjer zawsze powinien udzielić Ci obiektywnej opinii, co o tym myśli i zaoferować inne alternatywy i warianty na temat fryzury, w której będziesz szczęśliwa jeżeli styl, który wybrałaś nie jest odpowiedni dla ciebie.

Jeżeli chcesz zabawić się swoimi włosami i zobaczyć, czy boczna grzywka pasuje Ci, to weź w dłoń włosy z tyłu i przełóż końce włosów do przodu ponad czołem i trzymaj je na długości i w pozycji, w której myślisz, że boczna grzywka powinna przebiegać.

Zwróć uwagę na kształt twarzy i jakie części twarzy boczna grzywka akcentuje. Powinno to pokazać jeżeli, któreś z cech twarzy uniemożliwia zastosowanie tradycyjnej bocznej grzywki. Porozmawiaj ze swoim fryzjerem na temat innych alternatyw, które pomogą uzyskać wygląd jakiego pragniesz.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Łysienie plackowate Cienkie włosy Trwała ondulacja Dermatitis Fryzury