Jesteś tutaj:

Jaka fryzura dla niesfornych i puszących się włosów?

  - Zobacz mój profil

Krystyna Sawicka

Fryzjer, stylista

Mam bardzo puszyste włosy, bardziej sianowate. Ciężko jest mi dobrać fryzurę ponieważ zawsze jest ten problem "siana". Wyprostowanie czy pokręcenie zajmuje mi wieki a i tak po krótkim czasie wracają do swojego naturalnego wyglądu pomimo, iż próbowałam wielu produktów przeznaczonych na złagodzenie tego problemu.

Chciałabym zmienić fryzurę i kolor włosów, ale boje się bo nie wiem co wybrać, żeby nie pogorszyć tego stanu. Mam dość jasną karnacje, jestem wysoka i niekoniecznie szczuplutka z okrągłą twarzą i zielonymi oczami. Jaka fryzura i kolor włosów podkreśli kolor moich oczu i co zrobić z włosami, abym nie musiała ich wiązać w koczek, żeby nie pokazywać tego siana?
P.S. Na dołączonym zdjęciu są włosy po noszeniu koczka bo on mi je nieco wygładza, ale tylko na jakiś czas.

Krystyna:

Przy tego rodzaju właściwościach włosów należy wykonać bardzo precyzyjne i dobrane cięcie. Potrzebne jest również odpowiednie cieniowanie włosów. Można do tego używać noża chińskiego, albo innego rodzaju przyrządów do efilacji.

Unikaj krótkich fryzur, ponieważ takiej długości włosy trudniej ujarzmić. Puszące się włosy mogą być pewnego rodzaju "wadą" genetyczną. Niektórzy mają dość grubą łuskę włosa, a inni nie. Kiedy łuska włosa jest cienka, a włosy mają tendencje do kręcenia się, może następować efekt puszenia. Najlepiej w takim wypadku używać produktów nawilżających i natłuszczających włosy.

Jeśli Twoje włosy są gęste możesz zastosować olejowanie włosów. Możesz do tego użyć olejku arganowego lub rycynowego. Olejowanie robi się na ciepło. Więcej informacji odnośnie olejowania znajduje się w tekstach na portalu.

Jeśli Twoje włosy są cienkie unikaj częstego olejowania, które może sklejać i obciążać włosy. Wypróbuj też środki z keratyną, która odbudowuje strukturę włosa. Unikaj noszenia metalowych spinek i częstego wiązania włosów gumkami.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Utrata włosów Wzrost włosów Tekstura włosów Kształt głowy Mieszki włosowe