Jesteś tutaj:

Jak nakładać na włosy duże i grube wałki?

  - Zobacz mój profil

Krystyna Sawicka

Fryzjer, stylista

Mam grube, gęste włosy, kupiłam sobie duże, grube wałki na rzepy. Niestety nie wiem, jak ich używać i co po kolei robić przed i po nałożeniu.

Czy używać sprayu do utrwalenia albo pianki? Czy nawijać je na mokro, czy lepiej na sucho? Chodzi mi o to, by włosy nie były suszone, bo wtedy są bardziej zniszczone, ale zarazem, by po tych wałkach były gęstsze. Jak to zrobić, by tak było, jaki obrać sposób?

Zależy mi, by po rozwinięciu tych wałków, włosy nie wyglądały sztucznie, lecz puszyście i trwale. Proszę o poradę i dokładny opis, co po kolei robić.

Czy mogę włosy po odwinięciu wałków rozczesać? Zależy mi też, aby włosy wyglądały naturalnie? Stąd pytanie czy stosować spray do utrwalenia fryzury czy nie? Jeżeli tak to proszę o podanie mi konkretnej firmy.

Chciałabym zapytać też o cieniowanie, czy byłbyu to dobry pomyśl (boje się ze mając grube włosy po cieniowaniu będą cieńsze, a tak nie chce)

Krystyna:

Jeśli wygląd ma być naturalny, nie używaj dużo sprayu. W wilgotne włosy wetrzyj piankę do włosów i odpowiednio nałóż wałki nie uwzględniając przedziałków.

Potem wysusz włosy naturalnie lub dla przyspieszenia efektu użyj suszarki. Po wyschnięciu spryskaj włosy nabłyszczaczem, co nada ładnego efektu, zdrowo wyglądających włosów.

Następnie rozwiń wałki i przeczesz włosy delikatnie palcami. Po nawinięciu włosów grubych na szerokie wałki, efekt nie będzie przedstawiał loków, jedynie uzyskasz odbicie włosów od nasady.

Jeśli chcesz utrwalić efekt, użyj sprayu, który się łatwo wyczesuje, polecam artego lub schwarzkopf z serii professional.

Jeżeli chodzi o cieniowanie włosów, to taki zabieg nie zmieni ich grubości tylko gęstość. Przy dużej efilacji może nastąpić widoczny efekt, szczególnie przy użyciu chińskiego noża lub brzytwy.

Jednak jeśli chodzi o delikatne cieniowanie nożyczkami, nie powinny wystąpić żadne problemy. Taki zabieg nada włosom formę i teksturę.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Przedłużanie włosów Zagęszczanie włosów Suszenie włosów Powieki Kształt głowy Hormony