Jesteś tutaj:

Farbowane włosy przetłuszczają się

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Jak pielęgnować farbowane, przetłuszczające się włosy?

Agnieszka:

Dzięki prawidłowej pielęgnacji włosów farbowanych długo one będą cieszyły się intensywnym i pełnym blasku kolorem. Należy tylko o nie odpowiednio zadbać. Podczas koloryzacji pozbawiamy włosy naturalnej otoczki, która chroni je przed wysuszeniem i uszkodzeniem. Farba położona na włosy powoduje, że osłonka ta rozpuszcza się. Pod nią znajdują się ułożone dachówkowo łuski włosa. Farba powoduje ich rozchylenie się, wówczas barwnik wnika do głębi włosa, przez co włos zmienia swój kolor. Po zafarbowaniu łuski pozostają rozchylone dlatego trzeba stosować kosmetyki, które spowodują ich domknięcie. W innym przypadku włosy będą szorstkie, matowe i szybko będą traciły na intensywności.

Dlatego do każdego mycia włosów należy używać szamponów do włosów farbowanych. Myją one delikatniej niż tradycyjne szampony co zapobiega wypłukiwaniu koloru. Ponadto wygładzają powierzchnię włosa dzięki czemu, pasma lepiej odbijają światło, a kolor wydaje się być bardziej intensywny.

Po każdym myciu włosów należy nakładać balsam odżywczy przeznaczony do włosów koloryzowanych. Ułatwi to ich rozczesywanie, zmiękczy i wygładzi włosy i zapobiegnie blaknięciu koloru. Większość balsamów ma lekką konsystencję dlatego nie obciążają włosów.

Co dwa - trzy mycia należy wzmocnić włosy odżywką oczywiście z tej samej serii przeznaczonej do włosów farbowanych. Zregeneruje ona uszkodzone łuski włosa, ochroni je przed szkodliwym wpływem wilgoci oraz szkodliwym działaniem promieni słonecznych i przesuszonego powietrza. Sprawi, że włosy będą błyszczeć, a kolor dłużej się utrzyma. Odżywka nałożona w zbyt dużej ilości może odciążyć włosy. Dlatego ważne jest by po zastosowaniu bardzo dokładnie ja spłukać letnią wodą.

Raz na dwa tygodnie można zastosować maskę intensywnie regenerującą do włosów farbowanych. Ożywi ona włosy, wygładzi ich powierzchnię i nada zdrowy wygląd o pięknym, niepowtarzalnym połysku. Sprawi, że włosy staną się miękkie, sprężyste i podatne na układanie. Nie należy stosować jej zbyt często ponieważ częste stosowanie obciąża włosy. Po każdym zastosowaniu należy dokładnie spłukać włosy letnią wodą. 

Do stylizacji włosów należy również używać produktów z serii do włosów koloryzowanych. Ponieważ niektóre z tradycyjnych

Poznaj sekret polskich Gwiazd na piękne włosy!Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Przedłużanie włosów Zagęszczanie włosów Tekstura włosów Mieszki włosowe Mężczyźni Powieki