Jesteś tutaj:

Toner do włosów o barwie popielaty blond

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Ostatnio na moje rozjaśniane pasemka został nałożony toner w kolorze popielaty blond, w celu usunięcia poblasku w kolorze mosiądzu. Jednak, zamiast tego włosy stały się dużo ciemniejsze z tonami szarości. Chciałabym się dowiedzieć, czy tonery takie są preparatami zmywalnymi? A jeśli tak, to czy moglibyście polecić jakiś szampon albo inny produkt, który wspomógłby taki proces? Ile czasu potrzeba, aby toner uległ zmyciu? (myję włosy dwa razy w tygodniu). Dziękuję za pomoc.

Agnieszka:

Jeśli toner nie był produktem zmywalnym ani półtrwałym, obawiam się, że był to produkt trwały, bo taka jest większość tonerów, a więc się nie zmyje. Jeśli nie był to kolor całkowicie trwały, to fakt, że został nałożony na rozjaśnione partie włosów może spowodować, że pigment wniknął głębiej niż normalnie i będzie bladł dłużej, o ile w ogóle.

Generalnie, tonery są trwałymi farbami do włosów, jednak jakby bardziej przeźroczystymi, które mają nadawać ton włosom wcześniej rozjaśnionym. Zazwyczaj są one tak projektowane, by były jak najbardziej trwałe, ponieważ są elementem dwufazowego procesu koloryzacji.

Wcześniej zostało wspomniane, że kolory półtrwałe oraz nietrwałe wymywają się z włosów, nietrwałe przy kolejnym myciu, pozostałe po 6-12 myciach w zależności od stopnia porowatości włosów oraz ich ogólnej kondycji. Zastosowanie specjalnych szamponów oczyszczających, używanych do oczyszczania włosów z resztek produktów do stylizacji, może również przyspieszyć proces wymywania barwników z włosów.

To, czego naprawdę potrzebujesz w tej chwili to niewielka korekta koloru. Kolor popielaty z tonera był zapewne oparty o niebiesko-zielony kolor bzowy, który po wejściu w reakcje z żółtą bazą twoich utlenianych pasemek dał efekt szarości. A oto, w jaki sposób możesz coś z tym zrobić. Powinnaś odwiedzić miejscowy sklep z akcesoriami kosmetycznymi i nabyć kolor z poziomu 9 albo 10, którego kolorem bazowym byłby kolor czerwono-pomarańczowy, małą buteleczkę nadtlenku wodoru, miseczkę oraz specjalny aplikator szczoteczkę oraz dobrą nawilżająca odżywkę do włosów. Wymieszaj jedna jednostkę koloru z jedna jednostka nadtlenku, dobrze wymieszaj, dodaj dwie jednostki odżywki do włosów, ponownie wymieszaj.

Nałóż miksturę na swoje czyste, suche włosy, w miejscach, które wymagają korekty koloru i nałóż na nie plastikowy czepek. Pozostaw na włosach przez 10 minut a następnie spłucz dokładnie ciepłą wodą. Rezultatem powinno być usunięcie szarawego odcienia rozjaśnionych włosów. Jeśli włosy nadal wydają się szarawe, powtórz proces korekty koloru, jedna buteleczka wystarczy Ci na dwie takie aplikacje, tym razem jednak pozostaw mieszankę na włosach przez 20 minut. To powinno całkowicie wyeliminować odcień szarości z twoich pasemek.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Regeneracja włosów Łysienie plackowate Farbowanie włosów Higiena Włosy