Jesteś tutaj:

Czy częste farbowanie jest niezdrowe dla włosów

  - Zobacz mój profil

Jarosław Wróblewski

Ekspert firmy Goldwell

Lubię zmieniać image. Często i bardzo radykalnie zmieniam kolory włosów. Bardzo szybko mi się nudzą, a ja odczuwam potrzebę wyglądania wciąż zupełnie inaczej. Wielokrotnie słyszałam jednak, że takie radykalne zmiany nie są korzystne dla włosów. Czy to prawda? Czy powinnam trochę przystopować ze zmianami, żeby nie zniszczyć włosów?

Jarosław:

To zależy jak radykalne są zmiany i czy dokonuje się ich samodzielnie, czy w salonie fryzjerskim. Jeżeli w salonie, to styliści pracujący nad wizerunkiem, powinni zwrócić uwagę na stan włosów i odradzić zmianę, gdyby miała niekorzystnie wpłynąć na stan włosów.

Natomiast, jeżeli samodzielnie zmienia się kolory, to polecam udać się do salonu, gdzie fryzjer oceni stan włosów i powie jak się nimi dobrze zajmować. Radykalne zmiany z blond - brąz - czerwień - miedź - blond lub inne kolory, mogą niekorzystnie wpływać na kondycję włosów, gdyż wymagają wprowadzania lub usuwania pigmentów, co zawsze odbywa się przy pomocy amoniaku, utleniaczy i innych substancji, które otwierają łuskę włosową i niekorzystnie wpływają na ich kondycję.

Na pewno regularna i dobrze dobrana pielęgnacja, pomoże zachować zdrowy wygląd włosów, nawet wielokrotnie farbowanych. W przypadku częstych zmian kolorów, polecam serię Color Glow IQ z firmy Goldwell, w której kosmetyki możemy dobrać odpowiednio pod kolor, który aktualnie jest na włosach i pielęgnować zarówno włosy jak i dbać o trwałość i jaskrawość odcienia.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Przedłużanie włosów Wzrost włosów Uszkodzenia włosów Geny Kok ślubny