Jesteś tutaj:

Usuwanie pozostałości farby

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Moje włosy zostały rok i 3 miesiące temu pofarbowane za pomocą domowego zestawu do koloryzacji na odcień o kilka tonów jaśniejszy od mojego naturalnego koloru włosów, który jest ciemny. Na środku głowy nadal pozostały niewielkie pozostałości tego koloru. W jaki sposób mogę się tego pozbyć? Jednocześnie, część moich włosów jest naturalnie prosta przy kręconej reszcie, mam więc zawsze mnóstwo problemów z ich elektryzowaniem. Czy jedynym sposobem na ten problem jest przerzedzenie włosów.?

Agnieszka:

Moja rada dotycząca tej pozostałości koloru jest taka, aby dobrać produkt koloryzacyjny jak najlepiej odpowiadający twojemu naturalnemu kolorowi włosów i zastosować go do zmiany koloru tego miejsca, które się w tej chwili odróżnia. Nie mówisz, czy ten pozostawiony fragment koloru jest w odcieniu, na który farbowałaś włosy, czy w twoim naturalnym, więc przypuszczam, że chodzi o pozostałości koloru po farbowaniu.
 
Ponieważ, jak twierdzisz zestaw do koloryzacji był o kilka odcieni jaśniejszy od Twojego naturalnego koloru włosów, włosy musza być teraz jaśniejsze, co oznacza, że należy je przyciemnić by powróciły do swojego naturalnego koloru. Farby do włosów rozjaśniające włosy są farbami trwałymi i dlatego włosy musza zostać ufarbowane ponownie na inny kolor, jeśli chcemy go zmienić, ewentualnie musimy poczekać, aż całkowicie odrosną. Nie mam możliwości powrotu do naturalnego koloru poprzez wypłukanie barwnika z włosów.
 
Jeśli chodzi o elektryzowanie się włosów w tylnej części twojej głowy, jestem pewny, że jest ono wywoływane przez jakieś czynniki możliwe, że w połączeniu z procesami chemicznymi, takimi jak farbowanie.  Dlatego też przerzedzenie włosów z całą pewnością nie pomoże. Należy zidentyfikować i wyeliminować przyczynę takiego stanu rzeczy. To może być niewłaściwa poduszka w twoim łóżku, oparcie fotela, czy zła pozycja w czasie prowadzenia samochodu. Oprócz usunięcia tej przyczyny, możesz rozważyć zastosowanie takich środków pomocniczych jak zabieg wygładzającego włosy prostowania czy zastosowanie odpowiednich szamponów i odżywek, specjalnie przeznaczonych do pielęgnacji włosów z takimi problemami. Nadają one włosom większą gładkość i ciężar, który powstrzymuje je przed puszeniem się, dodatkowo nadając ładny połysk.
 
Jeśli będziesz się o nie odpowiednio troszczyć, zapewne juz wkrótce ujrzysz zadowalające efekty twoich zabiegów w postaci piękniejszych i zdrowszych włosów.
 

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Utrata włosów Gęste włosy Pasemka Włosy Biotyna