Jesteś tutaj:

Zniszczone włosy po Palette

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Czy to prawda, że farby Palette bardzo niszczą włosy?

Agnieszka:

Jest to prawdą. Farby Palette są to produkty o bardzo silnym działaniu.  Dzięki dużej zawartości związków metalicznych oraz amoniaku w dużym stopniu uwrażliwiają włosy. Składniki te mocno ingerują w strukturę włosa, naruszając jego prawidłową budowę. Duża ilość kobiet stosująca do tej pory farby Palette narzeka na brak dobrej kondycji swoich włosów. Ich włosy stały się suche, z tendencją do łamania i kruszenia się. W niektórych przypadkach zdarzało się nawet, że włosy zaczęły samoistnie wypadać. Palette jest farba o naprawdę silnym składzie chemicznym co prowadzi do zmian strukturalnych włosa. Ponadto koloryzowanie tymi farbami włosów wiąże się z długim utrzymywaniem się koloru na naszych włosach. Wszelkie zmiany koloru na inny niekiedy bywają niemożliwe, bądź wiążą się z długotrwałym procesem odbarwiania włosów.

Zanim zdecydujesz się na użycie farby Palette powinnaś bardzo dokładnie zapoznać się z treścią ulotki dołączonej do opakowania. Powinny się znaleźć tam wszystkie potrzebne dla ciebie informacje odnośnie danego produktu. Przeczytaj dokładnie skład chemiczny farby. Dodatkowo farby Palette często mogą powodować reakcje alergiczne.
 
Jeżeli zleży Ci na tym, aby twoje włosy cieszyły się zdrowiem, zanim zdecydujesz się na zakup jakiejkolwiek farby zapoznaj się z propozycjami konkurencyjnych firm, proponujących podobne warianty koloryzacji. Pamiętaj o tym, że w bardzo  prosty i łatwy sposób można uwrażliwić sobie włosy. Natomiast późniejsza ich rekonwalescencja bywa niekiedy  długotrwałym i bardzo złożonym procesem.
 

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Zagęszczanie włosów Suche włosy Wzrost włosa Ciąża Loki Hormony