Jesteś tutaj:

Przejście z ciemnych na jasne

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Mam już dość ciemnych farb. Chciałabym zmienić włosy na jakieś jaśniejsze. Które farby L'oreal można zastosować na ciemne farbowane włosy?

Agnieszka:

Witaj!

W przypadku zmiany koloru z ciemnego na jasny możliwa jedynie jest dekoloryzacja włosów. Żadna jasna farba położona na ciemne farbowane włosy ich nie rozjaśni. W zależności od tego jak długo i jakimi farbami koloryzowałaś włosy, będzie zależne do jakiego momentu będziesz mogła z większą łatwością rozjaśnić swoje włosy. Oczywiście bardzo ważną rolę również odgrywa tutaj fakt jaki jaśniejszy kolor chciałabyś uzyskać. Włosy możesz przygotować na dwa sposoby. Używając do ściągania koloru z włosów rozjaśniacza lub specjalnego produktu przeznaczonego do dekoloryzacji. Stosując każdy z tych produktów musisz zachować szczególną ostrożność podczas aplikacji na włosy. Najlepiej byłoby gdybyś poprosiła, którąś z koleżanek o pomoc lub udała się do profesjonalnego salonu fryzjerskiego.

Wykonując dekoloryzację musisz pamiętać aby cały czas kontrolować stan Twoich włosów oraz efekty ich rozjaśniania. W przeciwnym razie jeżeli nie będziesz tego robiła to możesz popalić sobie włosy. Gdy włosy zaczną przechodzić od koloru czerwieni, pomarańczy, aż po kolor żółtego to znak, że zaczyna wytrącać się z nich ciemny pigment. Nie panikuj jeżeli zauważysz, że Twoje włosy są różno kolorowe. Powodem tego jest różna ilość położonej farby na włosach. Jest to sprawą normalną, że podczas aplikacji farby na włosy w jednym miejscu będzie jej mniej, a natomiast w innym miejscu może położyć się nam troszkę więcej produktu. Pamiętaj, aby cały czas kontrolować zachodzący proces rozjaśniania na naszych włosach.

Jeżeli chcesz uzyskać kolor w odcieniu brązu to wystarczy, że Twoje włosy odbarwią się do koloru pomarańczy. W przypadku gdy chcesz osiągnąć zdecydowanie jaśniejszy kolor to twoje włosy muszą uzyskać kolor jasnego żółtego. Gdy włosy osiągną odpowiedni poziom odbarwienia należy je umyć i wysuszyć, a następnie nałożyć farbę w kolorze docelowym. Nakładając ją również pamiętaj o zachowaniu ostrożności i staraj się rozprowadzić ja bardzo dokładnie na całych włosach. Przestrzegając czasu trzymania farby. Po upływie wyznaczonego czasu przez producenta zanim umyjesz włosy zmalaksuj troszkę farbę z odrobiną ciepłej wody. Pozwoli to na jeszcze dokładniejsze rozprowadzenie farby na włosach oraz na całej ich długości. Możesz pozostawić je na około 5 minut i zacząć myć włosy.

Jedynie w tak skomplikowany sposób możesz z ciemnych barw przejść na jaśniejsze. Mam nadzieję, że cała ta procedura nie zniechęci Ciebie do zmiany koloru.

Życzę powodzenia,

Pozdrawiam!
 

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Wzrost włosów Suche włosy Struktura włosa Kolor skóry Kok ślubny Cięcie stożkowe