Jesteś tutaj:

Rozjaśnianie szamponem

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Czy szampony koloryzujące Joanny mogą rozjśnić włosy?

Agnieszka:

Szampon koloryzujący może rozjaśnić włosy tylko i wyłącznie wówczas kiedy nigdy wcześniej nie farbowałaś włosów, a Twój naturalny kolor włosów to jasny blond. Wówczas po nałożeniu szamponu koloryzującego w kolorze bardzo jasny blond rozjaśni Twój naturalny kolor o jeden ton. W innym przypadku rozjaśnianie szamponem koloryzującym jest nie możliwe.

Do rozjaśnienia włosów należy użyć rozjaśniacza, który w połączeniu z odpowiednim aktywatorem o odpowiednim stężeniu procentowym, da nam efekt rozjaśnionych włosów. W przypadku gdy chcemy tylko lekko rozjaśnić nasz obecny kolor może okazać się, że pomocny będzie demakijaż włosów. Natomiast gdy zmiana koloru ma być znacząca to obawiam się, że bez dekoloryzacji się już nie obejdzie. Najważniejsze jest to, aby sprecyzować swoje oczekiwania w stosunku co do nowego koloru. Jeżeli ma być to lekka zmiana na przykład w refleksie to polecam lekki demakijaż. Gdy decydujemy się na zmianę koloru na jaśniejszy, konieczna będzie dekoloryzacja. Natomiast jeżeli chcemy uzyskać tylko kilka jaśniejszych refleksów, to polecam wykonanie pasemek na samej koronie głowy. 
 
Podejmując decyzję co do rodzaju i efektu rozjaśnienia włosów, o wykonanie porosiłabym fryzjera.
 

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Utrata włosów Zagęszczanie włosów Włosy kręcone Mężczyźni Mieszki włosowe Grube włosy