Zapach

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Czy farby Palette mają ładny zapach? To dla mnie ważne, gdyż wiele zapachów farb mnie zadusza.

Agnieszka:

Witaj !

Niestety muszę Ciebie zmartwić, ale farby Palette nie posiadają przyjemnego zapachu. Produkty tej firmy są bardzo mocne, a zapach jest naprawdę bardzo intensywny. Powodem tak ostrego i nieprzyjemnego zapachu jest skład chemiczny zawarty w tych farbach. Tak jak już wcześniej wspomniałam, farby Palette są środkami silnie oddziaływującymi na nasze włosy. W ich skład wchodzą liczne związki metaliczne oraz duża ilość amoniaku. Wszystkie te składniki powodują dużą ingerencję w naturalną strukturę włosów oraz ich uszkodzenie i uwrażliwienie.

Natomiast za bardzo nieprzyjemny zapach odpowiada w większości amoniak. Zapach amoniaku jest bardzo specyficznym zapachem, który ma tendencję do podduszania. Więc jeżeli masz bardzo wrażliwe drogi oddechowe i drażni Ciebie zapach większości farb, powinnaś skorzystać z innych produktów przeznaczonych do koloryzacji, które nie zawierają w swoim składzie amoniaku. Większość z tych kosmetyków posiada wówczas zdecydowanie łagodniejszy zapach, a niekiedy zdarza się, że zapach ten jest naprawdę przyjemny i delikatny.

W Twoim przypadku polecałabym Ci zapoznanie się z produktami oferowanymi przez inne firmy produkujące środki do koloryzacji włosów. Z pewnością znajdziesz je na półkach sklepowych obok Palette. Pamiętaj, aby podczas wybierania odpowiedniego dla siebie koloru zwrócić szczególną uwagę na skład jaki zawiera dany produkt. Wówczas możesz wyeliminować produkty o przykrym i ostrym dla Ciebie zapachu.

Pozdrawiam!
 

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Regeneracja włosów Wzrost włosów Końcówki włosów Łysienie u dorosłych Peruki