Jesteś tutaj:

Brązowy szampon na rude włosy

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Mam zafarbowane na rudo włosy. Jeżeli zastosuje szampon koloryzujący Joanny w kolorze brązu to czy pokryje mi te rude włosy?

Agnieszka:

Witaj!

Pierwsze pytanie jakie mi się nasuwa na myśl, to czym farbowałaś włosy na rudo? Z własnego doświadczenia wiem, że jeżeli położysz zbyt jasny odcień brązu na swoich włosach to i tak pozostanie na nich odcień miedzi.

W przypadku kiedy chcesz zrezygnować z koloru rudego szampon koloryzujący nie do końca Ci w tym pomoże. Szampon jedynie delikatnie przykryje kolor, ale nie jest to do końca pewne czy zrobi to dokładnie i równomiernie. W Twoim przypadku chcąc zmienić kolor na ciemniejszy polecałabym, abyś pierwszą koloryzacje wykonała farbą.

Farba do włosów odpowiednio dobrana pozwoli na równomierne pokrycie niechcianego już koloru. Pozwoli również ona na to, aby zminimalizować wszelkiego rodzaju prześwity. Musisz się jednak z tym liczyć, że podczas każdorazowego mycia włosów kolor ten będzie się wypłukiwał i mogą powstawać delikatne, miedziane refleksy. Drugą koloryzację możesz już spokojnie wykonać szamponem koloryzującym o podobnym odcieniu brązu jakiego użyjesz podczas pierwszego farbowania.

Dlaczego pierwsza koloryzacja powinna zostać wykonana farbą. Otóż, aby uzyskać dokładny i równomierny odcień, kolor musi mieć odpowiednią podstawę. Farba do włosów pozwoli na jej  otrzymanie. Wówczas następne farbowanie włosów już szamponem koloryzującym ma się czego trzymać, a kolor uzyskany podczas farbowania będzie zdecydowanie trwalszy i bardziej intensywny.
 

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Przedłużanie włosów Regeneracja włosów Struktura włosa Czarne włosy Hirsutyzm Higiena