Jesteś tutaj:

Siwe włosy a szampon

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Czy szampon koloryzujący Joanny dobrze kryje siwe włosy?

Agnieszka:

Uwaga!

Szampony koloryzujące nie zależnie od jakiego producenta pochodzą pokrywają siwe włosy tylko i wyłącznie kiedy nie ma ich więcej niż 30 %!!! W przypadku kiedy na naszej głowie znajduje się więcej siwych włosów, chcąc je zafarbować należy użyć farby przeznaczonej do koloryzacji stałej. Szampony koloryzujące nie zawierają amoniaku więc nie wnikają w naturalną strukturę włosa. Podczas farbowania włosów szamponem koloryzującym jedynie je otulamy na ich powierzchni. Włos siwy jest włosem pustym. Gdy go pokryjemy szamponem koloryzującym nadamy mu jedynie połysku i lekkiej poświaty, a kolor, który chciałybyśmy uzyskać nie ma się czego trzymać. Ponadto podczas mycia kolor ten stopniowo się wypłukuje, stając się coraz to jaśniejszy. Efekt farbowania włosów szamponem koloryzującym jest czasowy i utrzymuje się do kilku myć.

Więc jeżeli posiadasz na swojej głowie więcej niż 30 % siwych włosów musisz skorzystać z koloryzacji stałej używając do tego farby do włosów. Natomiast w przypadku gdy masz mniej niż 30 % to możesz jeszcze śmiało farbować włosy szamponem koloryzującym.
 

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Przedłużanie włosów Wzrost włosów Uszkodzenia włosów Geny Kok ślubny