Jesteś tutaj:

Szamponetka

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Mam rude farbowane włosy. Nie chcę często farbować włosów farbą. Czy warto odświeżać kolor szamponetkami Palet?

Agnieszka:

Rudy  jest kolorem, który naprawdę często trzeba odświeżać, aby wyglądał estetycznie. Częste farbowanie włosów powoduje ich wysuszenie, a w końcowym efekcie włosy zaczynają się kruszyć i łamać. Ponadto posiadając na włosach odcienie, które są bardzo intensywne również trzeba zadbać o ich odpowiednią  pielęgnację. Do tego polecam kosmetyki, które są przeznaczone do pielęgnacji włosów  przefarbowanych. Produkty te zawierają specjalne substancje nawilżające oraz chroniące kolor przed zbyt szybkim wypłukiwaniem się.

Co do koloryzacji to najlepiej jest ją wykonywać raz na miesiąc lub raz na półtora miesiąca. Oczywiście jest to rzeczą naturalną, że podczas tego okresu kolor zdąży stracić na swojej intensywności. Dlatego zamiast sięgania po kolejną tubkę farby dobrym rozwiązaniem jest użycie szamponetki lub szamponu koloryzującego. Produkty te sprawią, że nasz kolor nabierze głębi i będzie odświeżony do momentu następnej koloryzacji.

Kiedy najlepiej jest zastosować środki pomocnicze? W momencie kiedy zauważymy, że kolor jest dużo bledszy niż na początku. Jest to około drugiego, trzeciego tygodnia po wykonanej koloryzacji.  Wówczas możemy zastosować jak wspomniałam szamponetki lub szampony koloryzujące. Kolor zostanie odświeżony i możemy przeczekać następne dwa lub trzy tygodnie kiedy będziemy musiały zafarbować pojawiające się na naszych włosach odrosty.

Wybierając produkt zastępczy pamiętać należy o tym, aby kolor użytego produktu był jak najbardziej zbliżony do odcienia farby, którą zazwyczaj farbujemy włosy na rudo.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowym



Wypadanie włosów Łysienie Przedłużanie włosów Zagęszczanie włosów Suszenie włosów Powieki Kształt głowy Hormony