Jesteś tutaj:

Blond refleksy

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Mam włosy długości do ramion w kolorze czarnym. Chciałabym mieć w nich refleksy koloru w odcieniach jasnego blondu, nie wiem jednak, czy do usunięcia obecnego koloru powinnam zastosować wybielacz? Czy mogę zastosować permanentną farbę do włosów w kolorze blond po zabiegu wybielania, w celu uzyskania bardziej naturalnie wyglądającego odcienia blond?

Agnieszka:

Nigdy nie zachęcam pań do rozjaśniania swoich włosów we własnym zakresie o więcej niż 3-4 poziomy. Włosy mogą w wyniku takiego zabiegu zostać poważnie uszkodzone, kiedy postaramy się usunąć z nich zbyt dużą ilość ich naturalnego pigmentu. Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest konsultacja z profesjonalną kolorystką, która będzie w stanie wykonać na twoich włosach takie pasemka w kolorze blond bez zbytniego narażania twoich włosów.
 
Jeśli upierasz się jednak na samodzielne przeprowadzenie tego typu zabiegu, możesz zastosować czynnik wybielający w połączeniu z 20% aktywatorem perhydrolowym. Uważam również i serdecznie doradzam Ci zastosowanie specjalnego czepka do pasemek, dzięki czemu zyskasz pewność, że silnie działający czynnik wybielający nie będzie mieć bezpośredniego kontaktu ze skórą twojej głowy. Większość tego typu preparatów wybielających jest produkowanych z myślą o stosowaniu w ten sposób, bez kontaktu ze skórą, ponieważ są o środki wyjątkowo silnie działające, które przy nieumiejętnym stosowaniu mogą spowodować trudno gojące się poparzenia chemiczne.
 
Bardzo ważne jest również dokładne monitorowanie samego procesu rozjaśniania włosów. W zależności od ich stanu oraz tekstury, możesz być świadkiem bardzo gwałtownego rozjaśniania i musisz być gotowa do spłukania całej mieszanki zanim proces doprowadzi do niezamierzonego uszkodzenia włosów.
 
Jest także możliwość, że cały proces będzie przebiegał bardzo wolno. Musisz pamiętać, że dostarczenie ciepła do czynnika wybielającego powoduje szybsze postępowanie procesu chemicznego. Ważne jest także to, że w odróżnieniu od mieszanek stosowanych do koloryzacji włosów, środek do ich wybielania nie traci mocy wraz z upływem czasu. Działa tak długo, jak długo pozostaje na twoich włosach. Z tego względu, powinnaś nałożyć na włosy czepek plastikowy, by preparat pozostał równomiernie wilgotny, a następnie zastosować źródło ciepła, na przykład suszarkę do włosów, ogrzewając równomiernie wszystkie części głowy.

Gdy dojdzie już do usuwania środka wybielającego, koniecznie spłucz włosy chłodną wodą, następnie umyj szamponem bogatym w składniki nawilżające. Zastosowanie chłodnej włosy przerwie proces rozjaśniania, a szampon usunie cały środek wybielający.
 
Ponieważ zaczynasz od koloru czarnego, w wyniku rozjaśniania na twoich włosach mogą pojawić się nieoczekiwane tony, będące rezultatem uzewnętrzniania się pigmentów bazowych obecnych w twoich włosach. Najbardziej popularnymi w takich sytuacjach są tony zielonkawe, żółtawe bądź pomarańczowe.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Zagęszczanie włosów Regeneracja włosów Struktura włosa Cięcie stożkowe Farbowanie włosów Grzywka