Jesteś tutaj:

Ciemne włosy a rudy kolor

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Mam ciemno brązowe włosy. Chciałabym zafarbować włosy na jakiś rudy kolor farbą Loreal. Czy muszę je wcześniej rozjaśnić?

Agnieszka:

Witaj !

W przypadku kiedy chcesz zmienić swój ciemny kolor włosów na rudy, niestety konieczna będzie dekoloryzacja. Na Twoim miejscu nadal chcąc zostać rudzielcem udałabym się do dobrego fryzjera. Nie podejmuj się sama w domu próby ściągania ciemnego koloru z włosów, bo może to nieść za sobą przykre i opłakane skutki. Zabieg ten powinien być wykonany w salonie fryzjerskim przez osobę kompetentną, która się na tym zna. W przeciwnym razie istnieje wielkie prawdopodobieństwo, że podejmując się samodzielnego ściągania koloru nieodwracalnie uszkodzisz i uwrażliwisz swoje włosy. Późniejszy powrót do stanu i kondycji włosów z przed zabiegu bywa już wówczas niemożliwy. Dlatego uważam, że pierwszą koloryzację  na rudy powinnaś wykonać u dobrego i doświadczonego stylisty.

Tak jak wcześniej wspomniałam, aby uzyskać rudy kolor na Twoich włosach potrzebna będzie  ich dekoloryzacja. Pigment z włosów będzie wybijał się stopniowo poprzez czerwień, pomarańcz oraz żółty i przede wszystkim nie będzie to efekt równomierny. W miejscach gdzie nałożone było więcej farby proces ten będzie przebiegał zdecydowanie dłużej, niż w miejscach gdzie produktu jest znacznie mniej. Proces rozjaśniania włosów należy dokładnie kontrolować przez cały czas.

Chcąc uzyskać rudy kolor na włosach muszą one mieć przynajmniej żółto - pomarańczowy odcień po  wykonanej dekoloryzacji. Gdy taki odcień uzyskają można zmyć produkt z włosów i wysuszyć je. Następnie fryzjer przygotuje farbę do włosów, którą wcześniej razem wybierzecie i połączy ją z odpowiednio przeznaczoną dla niej wodą utlenioną. Po nałożeniu farby na włosy należy odczekać określony czas, który pozwoli ufarbować się naszym włosom. Podczas trzymania produktu na włosach trzeba również stale kontrolować efekt ich koloryzacji.

Po zakończonej koloryzacji stylista dodatkowo wykona zabieg nawilżający na Twoje włosy. Ponadto podpowie Ci jak prawidłowo powinnaś dbać o swoje włosy, aby kolor jaki będziesz posiadała dłużej cieszył się swoją intensywnością i pięknym blaskiem i połyskiem. Doradzi jakich kosmetyków powinnaś używać w domu, aby dostarczać swoim włosom odpowiedniego poziomu nawilżania.

Mam nadzieję, że podejmując decyzję o staniu się rudzielcem podejmiesz słuszne ruchy i wykonasz cały ten proces pod okiem profesjonalisty, który z pewnością zadba o to, aby Twoje włosy pozostały w dobrym stanie i nienagannej kondycji.

Pozdrawiam.
 

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Suche włosy Przedłużanie włosów Łojotokowe zapalenie skóry Trwała kwaśna Kolor skóry