Jesteś tutaj:

Osłabione włosy po farbowaniu

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Niedawno pomalowałam włosy farbą Palet i niestety strasznie mi się osłabiły. Mam już odrosty. Czy mogę powtórnie zafarbować włosy?

Agnieszka:

Witaj !

Najczęstszym problemem jaki spotyka panie, które samodzielnie w domu farbują włosy i używają do koloryzacji właśnie farb Palette są suche, osłabione i uwrażliwione włosy. Włosy po zafarbowaniu farbą Palette faktycznie długo utrzymują swój kolor, ale kondycja i stan włosów po jej użyciu pozostawia naprawdę wiele do życzenia. Wiele kobiet zadaje sobie pytanie ,dlaczego tak się właśnie dzieje? Otóż farby Palette posiadają w swoim składzie chemicznym dużo różnych związków metalicznych, które są odpowiedzialne za wnikanie i naruszanie naturalnej struktury włosa. Ponadto farby te posiadają chyba największą ilość zawartego amoniaku w produkcie, niż w przypadku innych dostępnych farb na naszym rynku. Amoniak zaś odpowiedzialny jest za wysuszanie włosów.

Farby do włosów o tak mocnym składzie, pozostawiają właśnie takie a nie inne skutki. Jedyną zaletą tej farby to fakt, że kolor powstały po koloryzacji utrzymuje się nawet do sześciu tygodni od momentu ich zafarbowania. Powodem dlaczego tak długo kolor utrzymuje się na włosach jest to, że farby Palette bardzo mocno ingerują w naturalna strukturę włosów dodatkowo przy tym ją naruszając i uszkadzając.

Włosy po używaniu farb Palette są zazwyczaj suche i porowate. Są nie miłe w dotyku sprawiając często wrażenie włosów sianowatych. Wszystko to jest powodem nadmiernego ich wysuszenia podczas ich koloryzacji. Ponadto podczas  codziennego układania włosów dodatkowo  są one podatne na wszelkiego rodzaju uwrażliwienia i uszkodzenia. Dlatego zanim zdecydujesz sie pokryć powstałe już odrosty polecam, abyś zadbała wcześniej o dobry stan i kondycję swoich włosów. Ponieważ zbagatelizowanie teraz tego problemu, może w późniejszym lecz niedługim czasie przynieść opłakane skutki. Włosy mogą samoistnie zacząć się kruszyć oraz łamać, a w najgorszym przypadku mogą zacząć nawet wypadać. Dlatego chcąc uniknąć takich przykrych zdarzeń powinnaś teraz odpowiednio o nie zadbać.

Przede wszystkim używaj kosmetyków do pielęgnacji włosów głęboko nawilżających, aby przywrócić im odpowiedni poziom ich nawilżenia. Ponadto po każdym umyciu włosów nakładaj na nie odżywkę nawilżająco – regenerującą. Dodatkowo raz w tygodniu używaj maski do włosów, z tej samej serii (ma ona silniejsze, skoncentrowane działanie niż odżywka). Jeżeli modelujesz włosy wybieraj do tego środki do stylizacji włosów bez alkoholu, ponieważ nie wysuszają one włosów.

Po przeprowadzeniu takiej kuracji możesz po upływie dwóch lub trzech tygodni ponownie zafarbować włosy. Jednak polecałabym Ci użycie tym razem innej farby do koloryzacji, aby nie narażać swoich włosów na dodatkowe ich uwrażliwienie i uszkodzenie. Na Twoim miejscu zastosowałabym farbę, która będzie pozbawiona przede wszystkim amoniaku. Nie będzie ona wysuszała i uwrażliwiała Twoich włosów. Jeżeli chodzi o odpowiedni odcień to z pewnością znajdziesz coś dla siebie, ponieważ palety barw z różnych firm proponujących farby bez amoniaku mają naprawdę szeroki wachlarz wyboru.

Cieszę się, że mogłam odpowiedzieć na Twoje pytanie.

Pozdrawiam.
 

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Zagęszczanie włosów Utrata włosów Łysienie kobiece