Jesteś tutaj:

Farba na odrosty

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Farbuję włosy na brąz jednak wiele farb nie kryje dobrze moich odrostów (jasny blond). Czy farba Palet dobrze kryje odrosty?

Agnieszka:

Witaj !

W przypadku kiedy nakładasz na swoje włosy ciemniejszą farbę niż Twój naturalny kolor włosów problem może tkwić nie w samej farbie, a w nieodpowiedniej aplikacji produktu. Ponieważ ciemniejsza farba zawsze pokryje jaśniejsze włosy, natomiast problem może pojawić się w przypadku kiedy sytuacja jest odwrotna czyli jaśniejsza farba, a ciemniejsze naturalne włosy. Być może jesteś bardzo niecierpliwa i zamiast najpierw nałożyć farbę na same odrosty, a następnie po upływie wyznaczonego czasu, przeciągnąć resztę produktu  na całej długości włosów. Nakładasz całą farbę jednocześnie na odrosty i resztę włosów.

Jeżeli nie przestrzegasz zasad prawidłowego farbowania może się zdarzyć taka sytuacja jaką opisujesz. Najczęstszym powodem takiego efektu farbowania włosów jest zbyt duża ilość produktu barwiącego na końcach włosów, a zbyt mała na samych odrostach. W momencie kiedy nakładamy farbę na włosy mniej więcej rozprowadzając ją równomiernie ma całej ich długości, w miejscach gdzie już mamy koloryzowane włosy odcień będzie dużo ciemniejszy, niż w przypadku miejsc gdzie są tylko włosy naturalne (w Twoim przypadku są to odrosty). Podczas takiej koloryzacji nie uzyskamy jednolitego i równego koloru, ponieważ odrosty zawsze będą dużo jaśniejsze niż reszta włosów.

Chcąc uzyskać piękny i jednolity kolor farbowanie włosów należy rozpocząć od pojawiających się naturalnych odrostów. Aplikujemy dokładnie produkt na odrosty i pozostawiamy na określony czas, jest to zazwyczaj około 20 minut. Po upływie tego czasu przeciągamy resztę produktu na całą długość włosów i pozostawimy na około 10 minut. W tym czasie włosy, które były już koloryzowane podciągną i wyrównają jedynie kolor, a nie będą go pogłębiały.

Tak wykonana koloryzacja zapewni Ci równomierne pokrycie naturalnego odrostu oraz wyrównanie koloru na całej długości włosów. Podczas wykonywania samodzielnego farbowania włosów w domu trzeba ciągle kontrolować efekt przeprowadzanej koloryzacji. Wykonując ten zabieg w profesjonalnym salonie fryzjerskim kontrolą zajmuje się specjalista, który z wielką dokładnością wie kiedy należy wykonać następny ruch, aby koloryzacja włosów wyszła jak najlepiej.

Mam nadzieję, ze moje sugestie pozwolą Ci w przeprowadzeniu prawidłowej koloryzacji włosów, a efekt jaki uzyskasz będzie dla Ciebie satysfakcjonujący.

Pozdrawiam.

 

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Suche włosy Przedłużanie włosów Objętość włosów Cięcie stożkowe Łupież Mieszki włosowe