Jesteś tutaj:

Wypadające włosy po farbowaniu

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Jakiś czas temu zafarbowałam włosy farba Palet. Zaczęły mi wypadać. Co mam teraz zrobić?

Agnieszka:

Witaj !

Już nie jednokrotnie spotkałam się u moich klientek właśnie z tym samym problemem. Początkowo narzekały jedynie na to, że używane przez nie farby do koloryzacji włosów Palette, zbyt bardzo wysuszają im włosy co w efekcie doprowadzało do ich łamania i kruszenia się. Natomiast w niedługim czasie pojawił się następny problem, a mianowicie zaczęły wypadać im włosy.

W momencie kiedy zaobserwujemy, że nasza czupryna traci na swojej objętości należy wykluczyć wszystkie możliwe przyczyny tego zjawiska. Na początek należy zrezygnować z farbowania włosów. Jeżeli problem nadal się nasila to bezzwłocznie należy udać się do lekarza, który dokładnie zbada przyczynę utraty naszych włosów.

Jeżeli chodzi o wpływ farby Palette na wypadanie włosów to ma ona z tym wiele wspólnego. Przede wszystkim farby Palette są to produkty o bardzo silnym działaniu. W skład chemiczny tych farb wchodzą przeróżne związki metaliczne, które odpowiedzialne są za ingerencję oraz za naruszenie i uwrażliwienie  naturalnej struktury włosa. Ponadto w skład farb Palette wchodzi duża zawartość amoniaku, która odpowiedzialna jest za wysuszenie i uwrażliwienie włosów. Prawda jest taka, że dzięki tym wszystkim związkom zawartych w tych farbach, kolor po wykonanej koloryzacji utrzymuje się naprawdę długo, jednakże jest bardzo ciężki do późniejszego wyeliminowania go.

Farby Palette wnikają bardzo głęboko w głąb włosa dlatego ich trwałość jest tak długa. Produkty te praktycznie nie zawierają żadnych składników regeneracyjnych oraz nawilżających, które mogłyby chronić włosy już podczas ich farbowania. Amoniak zawarty w tych farbach bardzo wysusza włosy, co w końcowym efekcie doprowadza do ich łamania i kruszenia się, a ostatecznie  do wypadania włosów. Jeżeli zaobserwowałaś, że włosy zaczęły Ci wypadać po ostatniej koloryzacji to powinnaś  jak najszybciej zrezygnować z używania farb Palette. Teraz należałoby skupić się na tym, aby zatrzymać ten proces i jak najszybciej powstrzymać wypadanie włosów.

Polecam, abyś zaopatrzyła się w produkty do pielęgnacji  przeznaczonych do włosów z tendencją do wypadania. Są to szampony, aktywatory oraz ampułki wzmacniające cebulki włosów. Zazwyczaj takie serie kosmetyków pochodzą z linii kosmetycznej Aminexil. Kuracja taka trwa około trzech miesięcy i po tym okresie najlepiej widoczne są zachodzące zmiany. Przez okres kiedy stosujemy taka kurację odradzałabym farbowania włosów. Chyba, że naprawdę sytuacja nas do tego zmusza wówczas, polecam użycie farby do włosów lub szamponu koloryzującego, który jest pozbawiony amoniaku. Produkty te nie będą naruszały struktury włosów więc tym samym nie będą ich dodatkowo wysuszały. Jednak gdy nie ma takiej wielkiej potrzeby, aby koloryzować włosy najlepiej przez ten czas powstrzymać się od nakładania na nie jakichkolwiek środków koloryzujących.

W przypadku kiedy proces wypadania włosów zostanie zaleczony nie sięgaj ponownie po farby Palette, ponieważ problem ten może się ponownie powtórzyć. Natomiast gdy po upływie trzech miesięcy od rozpoczęcia stosowania kuracji, nie będzie żadnej poprawy w kondycji Twoich włosów polecam wówczas wizytę u specjalisty, który dogłębnie zbada włosy i przyczynę ich wypadania.

Pozdrawiam.

 

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Gęste włosy Przedłużanie włosów Prostowanie włosów Hirsutyzm Higiena Biotyna