Jesteś tutaj:

Trwały kolor

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Czy po farbach Palet kolor jest trwały?

Agnieszka:

Witaj !

Tak. Farby Palette słyną z tego, że po koloryzacji właśnie tymi produktami kolor utrzymuje się znacznie dłużej niż w przypadku innych farb. Powodem dlaczego tak się dzieje jest fakt, że farby Palette bardzo mocno ingerują w naturalną strukturę włosa. Farby te w swoim składzie chemicznym posiadają wiele przeróżnych związków metalicznych, które bezpośrednio ingerują w sposób znaczący w strukturę włosa. Ponadto zawierają duże ilości amoniaku, który natomiast jest odpowiedzialny za wysuszanie włosów.

Podczas koloryzacji włosów farbami Palette, barwnik koloryzujący bardzo głęboko wnika w głąb włosa powodując jego uszkodzenie i uwrażliwienie. Poza tym kolor, który uzyskujemy podczas farbowania jest naprawdę intensywny i bardzo trwały. Jeżeli chodzi o kolory to zazwyczaj wychodzą one niestety ciemniejsze niż zakłada to producent. Natomiast ewentualna zmiana koloru po wykonanej usłudze farbowania włosów farbą Palette, jest czasami niemożliwa.

Dlatego jeżeli chcesz zafarbować swoje włosy farba Palette musisz się najpierw zastanowić, czy bardziej zależy Ci na bardzo trwałym kolorze włosów? Czy wolałabyś, aby Twoje włosy cieszyły się pięknym i zdrowym wyglądem po wykonanej koloryzacji? Lepiej czasem jest częściej wykonać zabieg koloryzacji delikatnymi środkami do tego przeznaczonymi, niż zrobić to raz niepotrzebnie uszkadzając i uwrażliwiając sobie włosy. Wybór należy do Pani.

Pozdrawiam.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Wzrost włosów Utrata włosów Łojotokowe zapalenie skóry Dercos Aminexil Cebulka włosa Geny