Jesteś tutaj:

Niszczenie podczas farbowania

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Które farby mniej niszczą włosy Palette czy L'oreal?

Agnieszka:

Obecnie z dostępnych na rynku farb do koloryzacji włosów najbardziej delikatnymi są farby firmy L’oreal. Wybierając odpowiedni produkt zawsze powinno się zwrócić uwagę na skład chemiczny jaki posiada dana farba. Farby L’oreal w swoim składzie chemicznym pozbawione są związków metalicznych, które odpowiedzialne są za ingerencję w naturalną strukturę włosa. Ponadto zawierają śladowe  zawartości amoniaku, a niektóre z farb L’oreal są nawet jego pozbawione. Amoniak natomiast odpowiedzialny jest za dodatkowe wysuszanie włosów.

Zawierają one dodatkowo wiele składników odżywczych. Już podczas koloryzacji włosów farbą L’oreal nasze włosy są chronione przed ich niepotrzebnym uszkodzeniem. Dodatkowo zawarte w farbie substancje nabłyszczające i wygładzające, pozwalają na otrzymanie pięknego połyski i blasku, zaraz po zakończonym zabiegu koloryzacji. W przypadku farb L’oreal może kolor nie utrzymuje się tak długo jak w przypadku farb Palette, ale stan i kondycja włosów po koloryzacji jest nieporównywalna.

Natomiast farby Palette posiadają w swoim składzie chemicznym wiele przeróżnych związków metalicznych , które bardzo mocno bezpośrednio ingerują w naturalną strukturę włosa, uszkadzając i uwrażliwiając go przy tym. Ponadto zawierają one bardzo dużo amoniaku, co doprowadza do nadmiernego wysuszenia włosów zaraz po koloryzacji. Farby Palette praktycznie nie zawierają  żadnych składników odżywczych, które mogłyby chronić włosy podczas ich koloryzacji.

Dużo klientek stosujących farby Palette narzeka na zbyt mocne wysuszenie włosów, co później prowadzi do kruszenia i łamania się ich. W najgorszym przypadku zdarza się, że włosy mogą nawet zacząć wypadać. Jeżeli chodzi o trwałość koloru to Palette chyba nie ma sobie równych. Jednak trwałość koloru niestety nie idzie w parze z pielęgnacją i ochroną naszych włosów. Zdarza się również bardzo często, że kolor uzyskany po koloryzacji Palette jest praktycznie niemożliwy do wyeliminowania w przypadku chęci zmiany koloru włosów na inny.

Dlatego podejmując decyzję o wyborze odpowiedniego produktu, który jak najmniej zaszkodziłby Twoim włosom polecam farby L’oreal. Ponadto do wyboru masz przeróżne warianty środków przeznaczonych do koloryzacji. Począwszy od farb do stałej koloryzacji poprzez szamponetki, szampony koloryzujące, kremy koloryzujące, itd. Ponadto paleta barw jest tak duża, że z pewnością znajdziesz odpowiedni odcień dla siebie.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Gęste włosy Łysienie plackowate Farbowanie włosów Biopsja Łysienie u dorosłych Geny