Jesteś tutaj:

Farbowanie a suche włosy

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Mam suche włosy. Chciałabym je jednak zafarbować. Czy farby Palet wysuszają bardzo włosy?

Agnieszka:

Witaj !

W przypadku kiedy posiadasz suche włosy i decydujesz się na ich koloryzację to odradzam użycia farb Palette.  Dlaczego ? Z prostych przyczyn. Farby Palette w swoim składzie chemicznym posiadają bardzo dużo związków metalicznych, które odpowiedzialne są za bezpośrednią ingerencję w strukturę włosa. Uszkadzając i uwrażliwiając go przy tym. Ponadto farby Palette posiadają dużą ilość amoniaku, który natomiast odpowiedzialny jest za wysuszanie włosów.

Pomimo tego, że kolor uzyskany po zastosowaniu farb Palette jest zdecydowanie trwalszy niż w przypadku innych farb, to stan i kondycja włosów po koloryzacji Palette pozostawia wiele do życzenia. Środki te są produktami o bardzo silnym działaniu, które bezpośrednio odbijają się na stanie włosów. Ponadto farby Palette bardzo mocno uzależniają włosy. Jeżeli choć raz skusimy się i pofarbujemy nasze włosy Palette to istnieje taka możliwość, że późniejsza zmiana farby na inną konkurencyjną markę może okazać się niemożliwa, ponieważ nie będzie ona tak mocno pokrywała różnic w kolorach jak w przypadku Palette. Dzieje się tak dlatego, jak już wcześniej wspomniałam farby te wnikają w głąb włosa naruszając przy tym jego naturalną strukturę. Ponadto duża zawartość amoniaku znajdująca się w produkcie koloryzującym uniemożliwia późniejszą zmianę koloru.

W wielu przypadkach zdarza się tak, że chcąc zmienić odcień włosów na inny potrzeba wiele starań i  wysiłku ze strony fryzjera, aby móc zafarbować włosy na inny kolor. Wiele kobiet uskarża się na to, że po zastosowaniu farb Palette ich włosy zostały nadmiernie wysuszone wręcz przesuszone. W efekcie zaczęły się łamać i kruszyć, a w niektórych przypadkach nawet zaczęły wypadać.

Dlatego jeżeli podjęłaś decyzję o farbowaniu włosów to w Twoim przypadku polecam zastosowanie środków do koloryzacji włosów, które pozbawione są amoniaku. Farby te nie spowodują dodatkowego wysuszenia Twoich włosów, a pozwolą Ci na to, abyś mogła cieszyć się pięknym i nowym kolorem.

Pozdrawiam.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Gęste włosy Utrata włosów Rozjaśnianie włosów Higiena Peruki Biopsja