Jesteś tutaj:

Farby Palet

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Czy farby Palet są dobre bo słyszałam wiele opinii i nie wiem czy się tym sugerować?

Agnieszka:

Witaj !

Co do tego czy farby Palette są dobre czy nie, to zdania oczywiście są bardzo podzielone. Ja osobiście swoim klientkom szczerze odradzam stosowania tego rodzaju farb. Dlaczego? Z prostych i łatwo wytłumaczalnych przyczyn. Każda z nas farbując włosy nie tylko oczekuje, że kolor będzie piękny i trwały, ale również, że nasze włosy podczas ich koloryzacji nie zostaną uszkodzone. Zdaję sobie sprawę z tego, że farby te są naprawdę przystępne cenowo, dodatkowo  posiadają w swojej palecie barw szeroką gamę kolorystyczną, a kolor po użyciu farby Palette utrzymuje się zadziwiająco długo.

Pomimo tych plusów, które niby posiada ten produkt, osobiście nie skusiłabym się na jego zastosowanie. Powodem jest skład chemiczny jaki posiadają farby Palette. Po pierwsze w ich skład wchodzi wiele przeróżnych związków metalicznych , które odpowiedzialne są za bezpośrednią ingerencję w naturalną strukturę włosa. Ponadto duża zawartość amoniaku dodatkowo powoduje  wysuszenie włosów. Związki metaliczne zawarte w tych farbach głęboko wnikają we włosy uszkadzając i uwrażliwiając je przy tym. Późniejszy powrót do stanu pierwotnego jest niekiedy niemożliwy, bo powstałe uszkodzenia są tak duże.

W przypadku nagłego przypływu chęci zmiany koloru na inny również zdarza się, że jest to praktycznie niemożliwe do wykonania,  przynajmniej za pierwszym razem. Zmiana koloru może pochłonąć wykonania nawet kilku zabiegów dekoloryzacyjnych.

Włosy po koloryzacji farbami Palette są wysuszone, a niekiedy nawet przesuszone w przypadku dłuższego stosowania tego produktu. W efekcie włosy mogą zacząć się kruszyć i łamać, a w najgorszym przypadku z jakim się osobiście spotkałam, włosy po farbie Palette zaczęły wypadać. Farby Palette niezawierają praktycznie żadnych składników odżywczych, które mogłyby chronić włosy już podczas ich farbowania.

Dlatego zanim zdecydujesz się na wybór odpowiedniej dla Ciebie farby do włosów polecam, abyś najpierw zapoznała się ze składem chemicznym każdego interesującego Ciebie produktu. Polecam środki do koloryzacji, które nie posiadają w swoim składzie amoniaku, bo nie będą wysuszały włosów. Dodatkowo polecam zwrócić uwagę na dodatkowe składniki zawarte w farbie. Jeżeli posiadają substancje odżywcze i nawilżające to znaczy, że dany produkt jest naprawdę godny naszej uwagi.

Pozdrawiam.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Zagęszczanie włosów Przedłużanie włosów Suszenie włosów Warkoczyki Grzybica