Jesteś tutaj:

Farbowanie ciemnych włosów

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Mam obecnie zafarbowane włosy na czarno. Zastanawiam się czy farba Garnier Złota miedź chwyci moje włosy. Może powinnam je rozjaśnić?

Agnieszka:

Witaj !

W przypadku kiedy chcesz zmienić swój obecny czarny kolor na jaśniejszy, niestety będzie potrzebna wcześniejsza dekoloryzacja Twoich włosów. Żadna jaśniejsza farba położona na ciemne włosy ich nie rozjaśni. Dlatego jeśli chcesz położyć jaśniejszy odcień na swoich włosach, należy wcześniej je odpowiednio do tego przygotować.

Nie polecam Ci wykonywania dekoloryzacji samodzielnie w domu, ponieważ grozi to trwałym uszkodzeniem oraz uwrażliwieniem Twoich włosów. Polecam zatem, abyś udała się do profesjonalnego salonu fryzjerskiego gdzie z pełną precyzją zostanie wykonany zabieg dekoloryzacji. Zabieg ten jest bardzo złożony i wymaga naprawdę dużej znajomości wszystkich produktów do tego używanych. Ponadto stylista, który podejmie się wykonania tej usługi na Twoich włosach doskonale będzie wiedział do jakiego momentu będzie trzeba zejść z obecnego koloru, aby móc uzyskać kolor jaki sobie wcześniej wybrałaś.

Dodatkowo wykonując dekoloryzację włosów ciągle trzeba kontrolować stan włosów, aby ich nie popalić. Środek dekoloryzujący należy odpowiednio rozłożyć na całych włosach i stale sprawdzać poziom ich rozjaśniania. Po zakończonej dekoloryzacji stylista nałoży farbę wcześniej już przez Ciebie wybraną i po upływie wyznaczonego czasu przez producenta zmyje ją.

Korzystając z usługi profesjonalisty masz pewność, że Twoje włosy znajdują się w dobrych rękach, a kolor jaki uzyskasz z pewnością będzie taki jaki być powinien. W takich przypadkach kiedy należy wykonać dekoloryzację nie należy samemu ryzykować zdrowia i kondycji naszych włosów. Ponieważ to właśnie one wpływają na dobry wygląd i stan naszych włosów.

Pozdrawiam.
 

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Regeneracja włosów Zagęszczanie włosów Trwała ondulacja Gnidy Biopsja