Jesteś tutaj:

Czarne włosy na krótki czas

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Witajcie. Mam na imię Agnieszka. Gram ostatnio w sztuce, w której jestem bardzo złą kobietą ;). Reżyser zażyczył sobie, żebym przefarbowała włosy na czarno. Będziemy grać to przedstawienie przez zaledwie 3 czy 4 weekendy. Zastanawiam się, jaki będzie najlepszy sposób zmiany mojego naturalnego średniego brązu w czerń? Mogę ufarbować włosy kilka razy mniej trwałymi preparatami, jeśli to sprawi, że kolor uda się później łatwiej zmyć. Jedyny problem polega na tym, że za kilka miesięcy mam bardzo ważne zdjęcia i chciałabym wyglądać już wtedy normalnie, a nie w dalszym ciągu jak „zła kobieta” z przedstawienia. Będę wdzięczna za fachowa poradę. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Agnieszka:

Wydaje mi się, że najlepszym rozwiązaniem, umożliwiającym uzyskanie koniecznej do przedstawienia czerni będzie zastosowanie farby okresowej bądź zmywalnej. Oczywiście, rozwiązanie takie będzie wymagało nakładania koloru ponownie po każdym umyciu włosów szamponem, ponieważ preparaty tego typu nie wnikają do wnętrza włókien włosowych, a jedynie barwią na krótki okres czasu, osadzając cząstki pigmentu na powierzchni włosów.
 
Będziesz musiała również bardzo uważać na występujące niekiedy zjawisko plamienia koloru, ponieważ przy zastosowaniu tego typu produktów bardzo często pojawiają się problemy z kolorem wycierającym się w odzież, obicia mebli czy bieliznę pościelową. To oczywiście negatywna strona zastosowania tego typu preparatów, podczas gdy niezaprzeczalna ich zaleta jest możliwość naprawdę łatwego usunięcia koloru z włosów, kiedy tylko image złej kobiety przestanie być potrzebny. Jeśli włosy twoje są porowate albo uszkodzone, może się jednak okazać, że kolor będzie się utrzymywał na włosach więcej niż przez jedno mycie szamponem, jednak w większości wypadków jest to zabieg o efektach bardzo ograniczonych w czasie.

Jeśli wołałabyś cos mniej kłopotliwego w utrzymaniu, możesz zastanowić się nad zastosowaniem farby półtrwałej, której efekty koloryzacyjne utrzymują się na włosach przez 6-12 myć, w zależności od indywidualnych cech włókna włosowego, takich jak na przykład większa lub mniejsza porowatość. Kolor zawsze może zostać odświeżony poprzez zastosowanie powtórnej aplikacji preparatu. Ponieważ tego typu produkty maja bardzo łagodne dla włosów składniki, możesz stosować ich całkowicie bezpiecznie i bez obaw.
 
Życzę Ci wszystkiego dobrego, jeśli chodzi o przedstawienie i jak to mówią w tetrze - Połamania nóg! :)
 

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Wzrost włosów Zagęszczanie włosów Łuska włosa Grube włosy Cebulka włosa Farbowanie włosów