Jesteś tutaj:

Oporność na farbowanie

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Czy jest możliwe, aby dwa zupełnie różne produkty do koloryzacji, pochodzące od różnych producentów, dały identyczne, albo przynajmniej bardzo podobne rezultaty kolorystyczne? Moja fryzjerka zaproponowała zmianę z farby półtrwałej jednego producenta na farbę permanentną zupełnie innej marki, ponieważ moje włosy stały się oporne na koloryzację. Chcę, żeby kolor moich włosów pozostał identyczny. Czy moja stylistka będzie w stanie uzyskać ten sam efekt koloryzacji, jeśli zamiast farby półtrwałej jednego producenta użyje trwałej innego?

Agnieszka:

Powinnaś zrozumieć, że większość efektów kolorystycznych uzyskiwanych w procesie farbowania jest w dużej mierze uzależniona od umiejętności osoby produkt używającej, w tym wypadku twojej stylistki. Dobry stylista potrafi mieszać kolory i tworzyć idealnie dopasowane odcienie, jest też w stanie przeciwdziałać niepożądanym efektom kolorystycznym.

Jeśli chodzi o odcienie farb do włosów dostępnych w różnych formułach i od różnych producentów, na rynku funkcjonuje wiele duplikujących się odcieni i kolorów pod różnymi nazwami handlowymi. Ponieważ każdy kolor opisywany jest poziomem jasności oraz typem koloru bazowego, zapewne rozumiesz, że liczba dostępnych kombinacji nie jest nieskończona. Należy więc przypuszczać, że zawsze uda się znaleźć jakieś zastępstwo dla wybranego przez nas koloru. Jedyną znaczącą różnica pomiędzy produktami poszczególnych firm jest bardzo często wyłącznie inna nazwa. Podczas gdy jeden producent daje nam możliwość zastosowania „Jasnego kasztana” czy „Intensywnej czerwieni”. A drugi kusi „Miedzianym” czy „Czerwonym Dębem”, to jednak odcienie te niczym poza nazwą naprawdę się nie różnią.
 
Jedyne pytanie, jakie powinnaś sobie postawić to kwestia zaufania do swojej stylistki. Jeśli jesteś zadowolona z usług świadczonych Ci przez nią do tej pory, powinnaś mieć pewność albo wystarczająco silne przekonanie, że i tym razem wszystko pójdzie ok. jedyną rzeczą, o której chciałbym Ci przypomnieć to kwestia innego zachowania się farb półtrwałych w stosunku do permanentnych, które Twoja fryzjerka chce zastosować w tej chwili. Farba permanentna nie będzie się stopniowo zmywać i płowieć, zamiast tego będziesz miała widoczną linię oddzielającą włosy zafarbowane od linii nowego wzrostu.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Zagęszczanie włosów Gęste włosy Tekstura włosów Gorączka okopowa Grube włosy