Jesteś tutaj:

Roślinne farby do włosów

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Od około 10 lat farbuje moje włosy na kolor jasny blond. Ostatnio moja stylistka powiedziała mi, że mogłybyśmy zrobić ciemniejsze pasemka na wierzchu, oraz zastosować ten sam, ciemniejszy kolor, w spodniej części włosów. Efekt jest taki, że chociaż pasemka zewnętrzne mają piękny kolor ciemnoblond i wyglądają naprawdę naturalnie, kolor włosów od spodu to straszny ciemny brąz. Zadzwoniłam po stylistkę pytając, czy mogłaby przyjść i rozwiązać jakoś ten problem, jednak usłyszałam, że w tej chwili nie bardzo można coś zrobić. Powiedziała mi też, że zastosowała jakąś nowoczesna farbę na bazie roślinnej i że jeżeli jestem cierpliwa to wystarczy poczekać jakieś 3 tygodnie, bo wtedy kolor spłowieje i będzie wyglądał bardziej naturalnie. Chciałabym się dowiedzieć, czy to prawda i czy naprawdę nie ma innego sposobu na wcześniejsze rozwiązanie problemu z moimi włosami?

Agnieszka:

Faktycznie, Twoja stylistka ma niestety rację, że jeśli nałożony kolor był kolorem trwałym to w tej chwili możliwości działania są bardzo ograniczone. Nie ma sposobu, żeby usunąć ten kolor, który Ci się nie podoba chyba, że zastępując pigment innymi molekułami np. rozjaśniacza, to jednak może być szkodliwe dla włosów i generalnie nie poprawić wcale ogólnego wyglądu fryzury.
 
Ponieważ Twoja stylistka mówi, że użyła farby na bazie roślinnej, która powinna zblednąć wraz z upływem czasu, faktycznie najlepszym rozwiązaniem wydaje się faktycznie poczekać, ponieważ jest prawdą, że większość farb na bazie roślinnej to środki tak naprawdę niepermanentne. Jedyne prawdziwie trwałe kolory na bazie roślinnej to te, które w składzie swoim zawierają węgiel drzewny.

Jeśli nie chcesz czekać aż tyle, albo minęły juz trzy tygodnie a twoje włosy nadal są zdecydowanie za ciemne, poproś swoja stylistkę o zastosowanie na ciemne włosy tzw. czepka peroksydowego. Jest to technika w czasie której, stylista miesza nadtlenek wodoru w odpowiednich proporcjach z substancjami odżywczymi do włosów i nakłada na te partie włosów, które maja zostać rozjaśnione. Dodatek odżywki w mieszaninie pomoże uchronić włosy przed ewentualnymi uszkodzeniami, ponieważ pigmenty koloru będą usuwane wolniej i delikatniej, a włosy twoje powoli staną się jaśniejsze
 
Definitywnie najlepszym pomysłem jest włączenie twojej stylistki w kwestie rozwiązywania problemu, ponieważ to ona zna najlepiej potencjalne ryzyko interakcji nowo użytych produktów z tymi zastosowanymi przez nią wcześniej.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Wzrost włosów Gęste włosy Zdrowe włosy Mężczyźni Kolor skóry Mieszki włosowe