Jesteś tutaj:

Farbowanie włosów na skroniach

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Stosuję farbę do włosów L'Oreal Feria do koloryzacji swoich włosów. Jednakże, mam problem z siwymi włosami na skroniach, które albo wcale nie łapią koloru, albo wychodzą wściekle rude, podczas gdy reszta włosów ma kolor głębokiego kasztanu. Próbowałam preparat pozostawiać w tym miejscu na siwych włosach na dłużej niż na reszcie włosów, jednak w dalszym ciągu włosy nie były pokryte w wystarczającym stopniu. Czy moglibyście mi coś zasugerować? Czy powinnam zmienić markę swojej farby do włosów?

Agnieszka:

Problem, z którym masz do czynienia jest faktycznie dość powszechny, co oczywiście w żaden sposób nie zmienia na korzyść twojej sytuacji. Większość nowoczesnych preparatów do koloryzacji włosów to farby o formule przejrzystej, przypominającej lakier, a nie farbę w zwykłym znaczeniu tego słowa. Dzięki temu, jeśli naturalny kolor włosów zawiera pasma w kolorach od ciemny blond do średni brąz, po nałożeniu preparatu uzyskujemy wielowymiarowy odcień kasztanowej czerwieni. Im jaśniejszy jest wyjściowy odcień, tym bardziej jaskrawy będzie efekt koloryzacji.
 
Twój problem wynika z faktu, że włosy na twoich skroniach posiwiały, czyli utraciły swoją naturalną pigmentację. Kiedy nakładamy przejrzysty kolor na włosy siwe, brak jest koloru bazowego , który mógłby w jakiś sposób modyfikować wyniki koloryzacji. Dlatego też to, co widzisz na swoich skroniach to dokładny kolor preparatu do koloryzacji, którego używasz. Na opakowaniach preparatów do koloryzacji pokazane są zazwyczaj tabele kolorystyczne, pokazujące, jak wyglądać będzie efekt koloryzacji w zależności od koloru wyjściowego włosów. Jeśli kolor wyjściowy będzie inny od tych pokazanych, inne będą też wyniki zabiegu koloryzacji.
 
Jedną z metod rozwiązania Twojego problemu może być wstępne pofarbowanie siwych włosów na skroniach kolorem przypominającym twój kolor naturalny we włosach posiadających pigment. Kolor należy nakładać delikatnie, starając sie imitować kolor naturalny, co pozwoli uzyskać jak najbardziej naturalny efekt ostatecznego zabiegu koloryzacji. Po stworzeniu koloru bazowego, możesz przystąpić do nakładania finalnego produktu, w twoim wypadku Ferii, postępując zgodnie z instrukcjami podanymi przez producenta preparatu na opakowaniu.
 
Możesz oczywiście wypróbować też inne rodzaje preparatów do koloryzacji innych marek, jednak wydaje mi się, że zawsze napotkasz ten sam problem.
 
Zawsze zapoznawaj się dokładnie z instrukcją użycia oraz wskazaniami zastosowania dostępnymi na opakowaniach produktów do koloryzacji. Odwiedź stronę internetową producenta farb w celu sprawdzenia możliwość mieszania poszczególnych odcieni – ma to znaczenie, jeśli zastosujesz najpierw kolor, który ma stanowić bazę i być niejako w zastępstwie naturalnego pigmentu. Zauważ, proszę, że wiele z kolorów z linii Feria nie jest przeznaczonych do włosów posiwiałych w znacznym stopniu. Jeśli więc udział procentowy siwych włosów w całości twojej fryzury wzrośnie, będziesz musiała poszukać innego produktu do koloryzacji, bardziej odpowiedniego do włosów siwych.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Wzrost włosów Suche włosy Struktura włosa Kolor skóry Kok ślubny Cięcie stożkowe