Jesteś tutaj:

Szampon koloryzujący między kolejnymi farbowaniami

  - Zobacz mój profil

Krystyna Sawicka

Fryzjer, stylista

Mój naturalny kolor włosów to jasny blond, który od dwóch lat farbowałam profesjonalną farbą na jasny brąz(zawsze wychodził prawie czarny). Dwa tygodnie temu fryzjerka rozjaśniła mi włosy i nałożyła kolor mahoniowy. Niestety już po dwóch tygodniach kolor bardzo się wypłukał, włosy są matowe i kolor wygląda na bardzo spłowiały. Czy aby nie przemęczać włosów kolejna koloryzacją mogę użyć szamponu koloryzującego? Czy mogę go stosować jako odświeżacza koloru pomiędzy kolejnymi farbowaniami? Nie zniszczę włosów jeszcze bardziej?

Krystyna:

I tak i nie. W zasadzie działanie szamponu nie różni się za dużo od działania farby, po za tym, że farba trzyma sie dłużej. Szampon często oblepia włos tworząc wokół niego powłokę trudno dostępną, która blokuje swobodne oddychanie włosa. Skoro kolor wypłukał ci się tak szybko, fryzjerka mogła użyć farby półtrwałej. Zapytaj sie następnym razem jaka mieszankę zrobiła.

Jako odswieżacza możesz używac szamponu i odżywki do włosów farbowanych po koloryzacji. Takie kosmetyki zawierają elementy utrzymujące włos w lepszej kondycji i zapobiegają nadmiernemu wypłukiwaniu się koloru.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Zagęszczanie włosów Gęste włosy Tekstura włosów Aromataza Grube włosy