Jesteś tutaj:

Naturalne metody przyciemniania włosów

  - Zobacz mój profil

Krystyna Sawicka

Fryzjer, stylista

Mam pytanie dotyczące naturalnych metod przyciemniania włosów. Moje naturalne są w kolorze ciemnego/średniego blondu. Chciałabym uzyskać efekt widocznego przyciemnienia, bez konieczności niszczenia ich farbą. Czy istnieje taki środek? Moje włosy mają tendencję do przesuszania się i są raczej cienkie oraz kręcone. Tej ostatniej cechy wolałabym nie zmieniać.

Krystyna:

Są różne środki do farbowania włosów: farba oksydacyjna, henna itp. Co jest zdrowsze? Trudno powiedzieć. Cechą farb oksydacyjnych jest to, że wnikają wewnątrz, a henna oblepia włos choć rzekomo jest zdrowsza. Minusem farbowania henną jest to, że włosy po hennie źle się farbuje. Jest to naturalna mieszanka, a z naturą bywa różnie. Ogólnie ciężko cokolwiek przewidzieć.Mogą powstać na włosach nierówności w odcieniach. Kolor oczywiście jest do osiągnięcia, jeśli jednak mam szczerze doradzić to proponuje oksydant + farba fryzjerska pod okiem fachowca. W takim wypadku o wiele łatwiej będzie pokrywać odrost i siwiznę.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Suche włosy Przedłużanie włosów Kondycja włosów Hormony Cięcie stożkowe Peruki