Jesteś tutaj:

Jak zafarbować czerwone włosy na blond?

  - Zobacz mój profil

Krystyna Sawicka

Fryzjer, stylista

Farbowałam tylko raz włosy kolorem wulkaniczna czerwień, a teraz chciałabym zafarbować włosy na miodowy blond. Czy jest szansa wyjścia z tego koloru farbą Color Touch, ewentualnie jakim numerem?

Krystyna:

Skoro obecnie masz włosy czerwone, nie będzie tak łatwo się tego odcienia pozbyć. Czerwień, podobnie jak rudości ma mocny pigment, który intensywnie wnika w głąb włosa. Co prawda jest jednym z odcieni łatwo płowiejących, ale nie tak łatwo zupełnie się go pozbyć.

Podejrzewam, że farbując włosy miodowym blondem uzyskasz kolor miedziany lub rudy. W takim wypadku, aby uzyskać odcień miodowego blondu powinnaś dokonać dekoloryzacji, najlepiej w salonie fryzjerskim, aby kontrolować długość trzymania środka na włosach. Następnie możesz dokonać farbowania na docelowy kolor.

Nie polecam jednak farbowania tuż po dekoloryzacji, może to przyspieszyć zniszczenie włosów. Lepiej będzie odczekać dwa tygodnie, głęboko odżywiając włosy, a następnie dokonać koloryzacji.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Łysienie plackowate Gęste włosy Elektryzowanie włosów Fryzury Naskórek włosa Kok ślubny