Jesteś tutaj:

Dylemat brunetki - jak wrócić łatwo do blondu?

  - Zobacz mój profil

Jarosław Wróblewski

Ekspert firmy Goldwell

Od 2 lat farbowałam włosy farbami Goldwell - odcień 9NA z wodą 9%. Od ostatniego farbowania (od końca lutego) zmieniłam gust na brąz marki Schwarzkopf (również odcień kupiony był w sklepie z artykułami fryzjerskimi). Kolor bardzo mi odpowiadał, ale teraz bardzo się wypłukał i wygląda jak ciemny blond, dlatego z powrotem chciałabym wrócić do blondu. Czy zastosować rozjaśniacz w proszku (np. supermeches) z farbą? Jakie są etapy? Czy wystarczy farbować blondami z wodą 9% bez rozjaśniacza?

Jarosław:

Powrót do poprzedniego koloru nie jest łatwą sprawą. Niestety na włosach blond przyciemnienie zawsze skutkuje wypłukiwaniem się koloru, tak jak miało to miejsce.

Do ponownego usunięcia koloru brązowego niezbędny będzie rozjaśniacz, jednak dobór środka rozjaśniającego stężenie wody utlenionej, czas działania są zależne od stanu włosów i stopnia wypłukania się koloru. Jest mi trudno udzielać rad, dlatego proponuję zastosowanie najdelikatniejszego środka jakim jest SilkLift Gentle firmy Goldwell z 3 lub maksymalnie z 6% lotonem (również specjalnym do tego rozjaśniacza).

Po rozjaśnieniu proponuję zamiast farby zastosować środek tonujący najlepiej COLORANCE EXPRES TONNING w odcieniu SILVER - to bardzo bezpieczna, szybka i pielęgnująca włosy koloryzacja.

Tak jak wspominałem, jest to skomplikowany zabieg, dlatego proponuję skorzystać z dobrego salonu fryzjerskiego, gdzie styliści dobiorą i odpowiednie środki do rozjaśniania, i do tonowania włosów po rozjaśnieniu.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Wzrost włosów Łysienie plackowate Przetłuszczanie włosów Powieki Gnidy Ciąża