Jesteś tutaj:

Samodzielna zmiana ciepłego blondu na chłodny

  - Zobacz mój profil

Krystyna Sawicka

Fryzjer, stylista

Wydalam masę pieniędzy u fryzjera, żeby z czarnych włosów zejść do blondu. Od 3 miesięcy noszę naturalny złoty blond i coraz bardziej jestem przekonana, że gryzie się z odcieniem mojej skóry. Mam niebieskie oczy i naturalny mysi kolor włosów. W domu w sztucznym świetle jest ok, ale na dworze, jak widzę się w szybach, wyglądam jak w peruce.

Nie chce iść znowu do fryzjera, mam masę wydatków, czy jest szansa, że zmienię odcień sama? Czy wystarczy wybrać jakiś chłodny odcień blondu? Na co zwracać uwagę?

Krystyna:

Jeśli nie zmienisz w ten sposób tonu koloru np. z zimnego blondu na ciepły, to możesz. W innym wypadku może być problem z wytrąceniem się niechcianej zieleni. Przy zmianie odcienia włosów, lepiej samej nie ryzykować.

Możesz ewentualnie dla urozmaicenia i pozbycia się efektu "hełmu" zrobić kilka pasemek na skalpie głowy. Możesz zrobić to w salonie fryzjerskim, albo poprosić koleżankę o nałożenie pasemek na folie. Zwykły rozjaśniacz możesz kupić w każdym sklepie drogeryjnym.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Wzrost włosów Cienkie włosy Farby do włosów Kolor skóry Mieszki włosowe Kształt głowy