Jesteś tutaj:

Farbowanie włosów ciemnobrązowych

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Mam bardzo ciemnobrązowe włosy, a chcę mieć karmelowy brąz. Czy to możliwe?

Agnieszka:

Tak. Oczywiście, że tak. Ty po prostu musisz wstępnie rozjaśnić swoje włosy do poziomu, który będzie jaśniejszy niż karmelowy brąz, chyba, że pożądany kolor jest nie więcej niż o trzy odcienie jaśniejszy od koloru wyjściowego, np. jeśli twój naturalny kolor włosów ma poziom 9, a kolor docelowy ma poziom 6, możesz albo użyć czynnika utleniającego w celu rozjaśnienia włosów do poziomu 6 albo zastosować 40% aktywator perhydrolowy łącznie z farbą co powinno pozwolić na rozjaśnienie włosów w stopniu wystarczającym do osiągnięcia pożądanego odcienia.

W niektórych przypadkach, w zależności od bazowego koloru twoich naturalnych włosów samo rozjaśnianie włosów wystarczy do uzyskania odcienia pożądanego (albo bardzo do niego zbliżonego). W innych przypadkach rozjaśnianie i następująca po nim koloryzacja nadadzą twoim włosom pożądaną jasność i odcień.

Jest jednak kilka kwestii, na które musisz zwrócić szczególną uwagę. Nie próbuj za bardzo rozjaśniać włosów. Jeśli kolor, który chcesz osiągnąć jest więcej niż 4 poziomy jaśniejszy od Twojego koloru wyjściowego, zdecyduj się najpierw na kolor pośredni i pozwól włosom dojść do siebie. Koloryzacja, w szczególności rozjaśnianie, może być dla włosów procesem inwazyjnym i dlatego należy unikać wszystkiego co mogłoby być zbyt drastyczne i spowodować uszkodzenie włosów. Daj włosom kilka tygodni, w tym czasie regularnie je odżywiaj i nawilżaj i dopiero, kiedy ich ogólny stan będzie dobry, zdecyduj się na dalsze rozjaśnianie w celu uzyskania pożądanego koloru.

Jednocześnie upewnij się, że kolor bazowy docelowego odcienia jest kompatybilny z kolorem bazowym Twojego odcienia naturalnego (ewentualnie koloru początkowego). Jeśli tego nie uczynisz, rezultaty mogą nie być zbyt szczęśliwe.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Zagęszczanie włosów Cienkie włosy Puszenie włosów Fryzury Grzybica