Jesteś tutaj:

Zmiana koloru włosów z żółtego na jasny blond

  - Zobacz mój profil

Krystyna Sawicka

Fryzjer, stylista

Jakiś czas temu fryzjerka zafarbowała mi włosy na inny odcień blondu niż chciałam. Miałam jaśniutki kolorek a jej wyszedł żółty. Chciałabym wrócić do poprzedniego jaśniejszego koloru, ale nie wiem jak.

Na razie używam płukanki fioletowej, ale martwię się, że po jakimś czasie moje włosy będą mieć fioletowy odcień. Czy fryzjer będzie musiał mi je rozjaśniać rozjaśniaczem? A co odnośnie farb rozjaśniających? Może taką wypróbować?

Krystyna:


Farba rozjaśniająca, ma wysoki procent oksydantu, chyba, że zawiera składnik rozjaśniacza.

Odcień żółci na włosach, to efekt uboczny wielu farbowań. Czasami jest on zależny od charakterystyki i właściwości włosa, a czasem od nieodpowiednio dobranego odcienia farby.

Całkowite rozjaśnianie włosa, może znacznie uszkodzić strukturę włosa i nadać sztuczny odcień. Możesz zrobić sobie w salonie kąpiel rozjaśniającą. Jest to mieszanka, która sprawi, że włosy będą błyszczeć jasnymi refleksami.

Jeśli Twoje włosy słabo się rozjaśniają farbą, powinno się używać odcieni super blondów na poziomie 11.00. Pamiętaj, że przy blondach powinnaś używać kosmetyków nawilżających do włosów rozjaśnianych i suchych.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Łysienie plackowate Suche włosy Puszenie włosów Gorączka okopowa Peruki Gnidy