Jesteś tutaj:

Co mniej osłabi włosy cienkie - koloryzacja czy balejaż?

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Mam genetycznie cienkie i rzadkie włosy. Kolor naturalny to ciemny blond. Od kilkunastu lat robię balejaż blond, wykonywany zawsze w salonie fryzjerskim i zawsze byłam zadowolona z uzyskanego koloru, i ich ogólnego stanu, pomimo, że naprawdę włosy są bardzo rzadkie.

Nie stosowałam nigdy farby. Mam włosy do ramion, dobrze się rozjaśniają. Obecnie w innym salonie zaproponowano mi koloryzację, zamiast balejażu i efekt jest dość zadowalający. Boje się jednak, jakie skutki dla cebulek włosów będą miały częste zabiegi koloryzacji, ponieważ przy nakładaniu farby dotykamy skóry głowy, nasady włosa.

Czy istotnie wpływa to na odrastające włosy? Czy mogą odrosnąć jeszcze słabsze? Pomimo, że balejaż wpływa na strukturę włosa, nigdy włosy mi nadmiernie nie wypadały, choć są bardzo rzadkie, jak włosy małego dziecka.

Jaki wpływ na włosy mogą mieć zabiegi koloryzacji wykonywane np. co 6 tygodni. Jaki rodzaj farby ewentualnie pani proponuje? Bez amoniaku?
Czy może lepiej pozostać przy balejażu? Z góry dziękuję za odpowiedź
Małgorzata

Agnieszka:

Nie jestem zwolenniczką balejażu przy cienkich i słabych włosach. Jeśli chodzi o koloryzację włosów farbą, nie jest to, aż tak inwazyjny zabieg, żeby się go bać. Wszystko zależy od oksydantu, który się zastosuje. Jeśli oksydant jest wysoki, np.12% lub 9%, może to negatywnie wpłynąć na kondycje włosów.

Jednak farby ciemniejsze wymagają 3 lub 6% oksydantu, który nie ma tak dużego wpływu na włosy. Rozjaśniacz zawsze bardziej osłabi włosy niż farba, to jest pewne. Właściwością rozjaśniacza jest całkowite wypłukanie melaniny z włosa, dzięki czemu włos staję się słabszy i suchy, przy czym bardziej podatny na wszelką ingerencję czynników mechanicznych, np. grzebienia lub wiązania gumką czy spinania metalowymi spinkami.

Każda farba przygotowana w salonie będzie właściwsza dla twoich włosów. Przy cienkich włosach nie używaj za dużo środków pielęgnujących, które mogą obciążyć włos. Po każdym myciu używaj odżywki dodającej objętości włosom.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Przedłużanie włosów Utrata włosów Struktura włosów Fryzury Biopsja Cebulka włosa