Jesteś tutaj:

Jak wykonać Ombre hair w domu?

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Chciałabym prosić o poradę. W jaki sposób wykonać w domu efekt ombre na włosach? Na rynku pojawiły się zestawy firmy L'Oreal, jednak nie do końca odpowiadają mi proponowane przez tą firmę odcienie.

Czy uda mi się stworzyć taki efekt zwykłą farbą do włosów?
Dodam, że moje włosy mają odcień pomiędzy ciemnym blondem a jasnym brązem, a w ich barwie widać zielonkawy odcień. Jest to kolor naturalny. Ombre chciałabym w odcieniu blondu.

Proszę też o rady, jak stworzyć ten efekt, jak najbardziej naturalnie, czym nakładać farbę - czy są jakieś złote wskazówki? Pozdrawiam.

Agnieszka:

Obawiam się, że farbą nie uda ci się wystarczająco rozjaśnić włosów. Jeżeli zależy ci na fajnym efekcie, powinnaś użyć odpowiednich produktów. Na przykład rozjaśniacz i odpowiedni oksydant.

W zależności od stopnia rozjaśnienia, należy trzymać na włosach mieszankę nałożoną w miejscu, gdzie chcesz uzyskać rozjaśnienie ombry. Podczas zabiegu należy kontrolować czas i proces rozjaśnienia spłukując pasmo rozjaśnianych włosów.

Należy zachować ostrożność, ponieważ rozjaśniacz jest mocnym środkiem i może osłabić stan włosów. Preparat nakłada się pędzlem do farbowania. Nie należy rozjaśnionych włosów niczym nakrywać. Pamiętaj o regularnej pielęgnacji włosów po zabiegu rozjaśniania.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Regeneracja włosów Łysienie plackowate Farbowanie włosów Higiena Włosy