Jesteś tutaj:

Farbowanie włosów na krótki czas

  - Zobacz mój profil

Krystyna Sawicka

Fryzjer, stylista

Mam dość duży problem. Zbliżają się moje 14 urodziny i chciałabym na chwilkę zmienić look. Chodzi mi o zafarbowanie włosów na krótki czas (żeby farba zeszła). Marzę o kolorze rudym. W jaki kosmetyk mam uderzyć? Tym pytaniem chcę przekonać mamę. W końcu pytam się kogoś, kto się na tym zna.

Chciałabym też sobie zafarbować włosy jak moje koleżanki z klasy. Myślę o szamponetce. A może henna będzie lepsza? Jestem w kropce. Dodaję jeszcze krótki opis moich włosów. Są jasnobrązowe, krótkie, zdrowe, nie ma z nimi problemów, są wyjątkowo twarde, świetnie przyjmują różne kosmetyki. Staram się o nie dbać.

Krystyna:

Choć szampony koloryzujące są krótkotrwałe, to ich pigment może na dłużej przeniknąć w głąb włosa. Dlatego, jak mama nie pozwala to lepiej nie farbować, bo włos dłużej może nie wracać do swojego wcześniejszego koloru.

Jeśli są brązowe, to wiedz, że szampon włosów nie rozjaśni, więc efekt może być nawet nie widoczny. Możesz zaszaleć z ułożeniem włosów, taki zabieg stylizacji odświeży Twój wizerunek i poprawi humor. Niektóre salony fryzjerskie proponują chwilowy kolor w sprayu, może uda Ci się taki wybryk.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Utrata włosów Gęste włosy Stylizacja włosów Liszaj mieszkowaty Fryzury Łysienie u dorosłych