Jesteś tutaj:

Zmiana koloru włosów z blondu na rudy

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Jestem szatynką o piwnych oczach. Od kilku lat rozjaśniałam wlosy do koloru platynowy blond, dlatego włosy są bardzo zniszczone. Ostatnio zafarbowalam je farbą z Loreal na kolor bursztynowy. Teraz chcę zmienić kolor.

Moje pytanie brzmi, czy kolor rudy bedzie pasowal do mnie? Dodam że karnację mam ciemną, a wlosy mam przed ramiona.

Agnieszka:

Piwne oczy zawierają pigment ciepły, który może pięknie współgrać z odcieniem rudości. Ważne jest byś dopasowała odpowiedni odcień rudych włosów. Poproś fryzjera w salonie o kartę kolorów i razem z nim dobierz coś w jasnej tonacji rudości.

Pamiętaj jednak, że rude włosy wyglądają efektownie, gdy maja odcień nasycony. Jeśli teraz twoje włosy są zniszczone, oznacza to rozwarstwioną łuskę włosa, z której łatwo wypłukuje się odcień. Poproś o poradę w tej sprawie fryzjera u którego będziesz robić włosy. Postaraj się, jak najlepiej dbać o ich nawilżenie.

Poza tym zadbaj o włosy na co dzień. Do czesania włosów suchych, poleca się stosowanie środków stylingujących w postaci emulsji, które wygładzają włosy i uelastyczniają je, aż po same końce.

Mogą to być fluidy, mleczka i kremy. Zawarte w takich produktach węglowodory i tłuszcze chronią przed czynnikami niszczącymi, natłuszczają i zapobiegają parowaniu wody. Dodatkowo polimery silikonowe działają antystatycznie, nadają włosom połysk i miękkość.

Jeśli stosujesz lakiery do włosów, najlepiej wybierać te wzbogacone o substancje natłuszczające. Warto również raz lub dwa razy w tygodniu stosować maski lub inne środki regenerujące, np. zawierające keratynę.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Zagęszczanie włosów Utrata włosów Kondycja włosów Łupież Biopsja