Jesteś tutaj:

Zmiana koloru włosów z rudego blondu na średni blond

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Moje pytanie tyczy się farbowania, a mianowicie po kilku farbowaniach moje włosy są koloru rudego blondu (miodowego), dość jasnego zwłaszcza przy nasadzie, od polowy długości są lekko ciemniejsze i tutaj rudość jest intensywniejsza. Ostatnia koloryzacja miała miejsce 2 tygodnie temu. Za jakieś 4 tyg chciałabym przefarbować je na kolor średniego blondu, o naturalnym odcieniu ( i bardzo podobnym do mojego naturalnego koloru włosów może o 1-2 tony jaśniejszym), ale tym razem profesjonalnie, w salonie fryzjerskim. Czy istnieje szansa na uzyskanie tego koloru po jednorazowej wizycie, czy prócz nałożenia farby będzie potrzebny jakiś dodatkowy zabieg?

Agnieszka:

Odcienie czerwieni i rudości ze względu na intensywność pigmentu są kolorami najtrwalszymi, jednak pod opiekom dobrego specjalisty, może się to udać.

Choć dużą rolę w farbowaniu odgrywa rodzaj włosów, uzyskanie zamierzonego efektu to nie dzieło przypadku. Na efekt końcowy ma wpływ wiele czynników. Po pierwsze, ważne jest dobre porozumienie się z fryzjerem i dobranie właściwego koloru.

W twoim wypadku, będzie to koloryzacja rozjaśniająca przy której fryzjer powinien zrobić dwie mieszanki. Jedną nałożyć na nasadę włosów ze względu na inny jaśniejszy odcień, a drugą na pozostałą część włosów.

Po drugie fryzjer powinien uwzględnić czynniki mające wpływ na rezultat farbowania. Należą do nich: grubość włosa, struktura włosów oraz dotychczasowe zmiany koloru i przebyte zabiegi rozjaśniające. Następnie należy dokładnie dobrać preparat i obrać technikę nakładania go na włosy.

Przy włosach zniszczonych powinien zostać dobrany kolor jaśniejszy o pół tonu od wyjściowego, ze względu na większą chłonność preparatu. Istotnym elementem jest także czas trzymania farby na włosach, ponieważ przy szklistych i grubych włosach powinien być on dłuższy.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Przedłużanie włosów Regeneracja włosów Strzyżenie włosów Fryzura Biopsja Cebulka włosa