Jesteś tutaj:

Farbowanie czy rozjaśnianie - co jest mniej szkodliwe dla włosów

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Od dłuższego czasu systematycznie robię na włosach pasemka dwu kolorowe: ciemny blond i platynowy blond (w zakładzie fryzjerskim). Muszę powtarzać koloryzację co 6 tygodni, gdyż włosy rosną mi szybko i pojawia się odrost ze sporą ilością siwych włosów. Zastanawiałam się, co jest mniej szkodliwe dla moich włosów, kontynuowanie powyższej koloryzacji, czy może farbowanie włosów farbą na jeden kolor (w miarę jasny blond), z tym, że prawdopodobnie musiałabym to robić mniej więcej co 4 tygodnie, ze względu na wspomniany odrost. Moje pytanie to co bardziej włosom szkodzi rozjaśniacz co 6 tygodni czy blond farba co 4 tygodnie?

Agnieszka:

Lepszym rozwiązaniem jest farbowanie włosów na jednolity kolor, ponieważ:
Balejaż nie jest polecany w tym sezonie.
Rozjaśniacz bardziej ingeruje w strukturę włosów, niż farba.
Warto zmieniać fryzurę co jakiś czas.

Pierwsza koloryzacja balejażu na jasny blond jest najtrudniejsza, ponieważ może pojawić się zróżnicowanie kolorystyczne. Jednak farba zdecydowania jest łagodniejsza od rozjaśniacza, dlatego też polecam farbowanie włosów.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Zagęszczanie włosów Wzrost włosów Łysienie kobiece Dercos Aminexil Grzywka Trwała kwaśna