Jesteś tutaj:

Zmiana koloru włosów z brązu na blond

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Chciałabym przejść z brązu do blondu. Co jest korzystniejsze dla włosów rozjaśniacz czy dekoloryzator? Jak robić to etapami? Chcę osiągnąć jasny blond. Dodaję zdjęcie z moim aktualnym kolorem.

Agnieszka:

Włosy mają bardzo ładny odcień, dlatego nie doradzam ani dekoloryzatora, ani rozjaśniacza, ponieważ są to zabiegi dość skomplikowane, które wymagają czasu i wiedzy. Często, gdy wyżej podane produkty wpadną w ręce niekompetentnej i niedoświadczonej osoby, mogą narobić więcej problemu jak pożytku.

Jeśli jednak bardzo chcesz zmienić kolor, to sugeruję użyć rozjaśniacza, którym łatwiej jest zaplanować i osiągnąć zamierzony efekt. Niestety w zależności od docelowego koloru, należny ustalić przebieg zabiegu. Jednak taką decyzję powinien podjąć fryzjer, widząc stan włosów po wstępnym rozjaśnieniu.

Podejrzewam, że jeśli chcesz osiągnąć jasny blond, będzie konieczne podwójne podejście. Zastanów się, zanim pójdziesz do fryzjera nad tym, czy nie szkoda ci niszczyć włosów.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Łysienie plackowate Zagęszczanie włosów Stylizacja włosów Geny Trwała kwaśna Biopsja