Jesteś tutaj:

Antyalergiczne farby do włosów

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Czy są jakieś farby do włosów nie powodujące alergicznych reakcji skórnych?

Agnieszka:

Prawda jest taka, że zawsze znajdzie się ktoś uczulony na jakiś składnik preparatu do koloryzacji. Dlatego tak ważne jest wykonywanie próby uczuleniowej przed każdorazowym farbowaniem włosów. Mówiąc ogólnie, jest cała gama produktów do farbowania zawierających składniki naturalne, i które są produkowane w oparciu o formuły nie zawierające najbardziej popularnych alergenów zawartych w większości produktów koloryzacyjnych. Te farby mogą nie zawierać popularnych alergenów, ale i tak nie mogą być uznane za hipoalergiczne i powinny być tak jak inne najpierw sprawdzone za pomoc próby uczuleniowej, która pozwoli stwierdzić ewentualna nadwrażliwość na składniki preparatu.

Wśród producentów tworzących farby do włosów ze składników naturalnych wymienić należy Cosval z linią produktów Santotint oraz EcoColors , oferujących własną linię preparatów do koloryzacji wyłącznie na bazie składników pochodzenia naturalnego. Firmy te oferują również sprzedaż na zamówienie oraz dostawę towarów do domu klienta pośrednictwem aukcji internetowych, są dostępne niemal na całym świecie. Jeśli wydaje Ci się, że jesteś nadwrażliwa/uczulona na składniki większości preparatów do trwałej koloryzacji, powinnaś może spróbować kolorów półtrwałych albo nawet zmywalnych, ponieważ tego typu produkty znacznie rzadziej wywołują reakcje alergiczne.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Cienkie włosy Wzrost włosów Farbowanie włosów Grzybica Grube włosy Włosy