Jesteś tutaj:

Rozjaśnianie odrostu a farbowanie całych włosów

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Od jakiegoś czasu rozjaśniam same odrosty, po czym fryzjerka nakłada mi na całe włosy farbę, by odrost nie odróżniał się od pozostałych włosów. Ale wczoraj byłam u fryzjera i zrobiono mi odrost i położono farbę. Włosy mają ładny odcień, ale odrosty gdzie nie gdzie mają trochę bardziej żółty odcień. Dopiero w domu zobaczyłam, jak włosy wyglądają. Odróżnia się malowanie odrostu. Czy jest możliwość zlikwidowania tego? Boję się, że jak pójdzie mi ciemniejszy odrost, będzie rzucał się ten kolor w oczy.

Agnieszka:

Szkoda robić odrost rozjaśniaczem, ponieważ jest to środek dość inwazyjny i niszczy włosy. Można w tym wypadku zastosować farbowanie odrostu wraz z wyciągnięciem pasemek.

Proponuję zrobić na włosach refleksy. Cienkie pasma rozjaśnione na trzy lub cztery centymetry od skóry głowy, dadzą zadowalający efekt. 

Zaraz po nałożeniu refleksów, należy nałożyć mieszankę farby na odrost. Na odroście trzymać farbę nie krócej niż 30 min lub tak jak zaleci producent.

Przez cały czas musimy sprawdzać stan refleksów, ponieważ w zależności od włosów mogą rozjaśniać się szybciej lub wolniej. Jeśli w twoim wypadku, ma to być różnica 2 lub 3 tonów, czas trzymania rozjaśniacza będzie stosunkowo krótki.  

Jeśli refleksy osiągną swój zamierzony kolor, należy umiejętnie zmyć z nich rozjaśniacz, nie spłukując farby z reszty włosów. Po 30 minutach trzymania farby na odroście, należy przeciągnąć farbę na całą długość włosów i trzymać jeszcze około 10 minut. 

Opisany sposób używam tylko przy użyciu profesjonalnych środków, wraz z farbą oksydacyjną. Aby zachować ostrożność, polecam skorzystać z pomocy profesjonalisty, ponieważ refleksy należy wykonać precyzyjnie, a rozjaśniacz za rzadko rozrobiony może wypłynąć i porobić plamy.

Podobny zabieg można wykonać w dwóch etapach. Najpierw robiąc farbowanie odrostów, a następnie pasemka lub refleksy.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Zagęszczanie włosów Łysienie plackowate Farbowanie włosów Biopsja Hormony Cięcie stożkowe