Jesteś tutaj:

Jaki kolor włosów do jasnej oprawy oczu

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Jakie konkretne kolory byłyby dobre dla jasnej oprawy oczu i zimnej, jasnej karnacji?

Zafarbowałam włosy na rudo, i aby ich nie wykończyć farbuję co miesiąc - odrosty są całkiem szare i jest to po prostu komiczne.

Agnieszka:

Zimna i jasna karnacja charakteryzuje się różowym lub niebieskawym odcieniem skóry. Często oczy bywają niebieskie, niebiesko-szare lub szaro-zielone. W nauce o barwach wyróżnia się dwa typy kolorów, są to kolory ciepłe i zimne dzielone dodatkowo na jasne i ciemne. Wyróżnia się cztery typy kolorystyczne urody, są nimi - wiosna, lato, jesień i zima. Nie wiem, jaki masz kolor oczu, a jest to istotny element oceny przy dopasowaniu koloru włosów.

Wnioskuję, że skoro odrost jest szary, a masz jasną karnację, możesz mieć oczy szaro-niebieskie lub szaro-zielone. Wnioskuję, że kolo,r który byłby dla ciebie najodpowiedniejszy to odcienie blondu, wszystkie kolory czerwone i brązowe. Odcienie blondu np. piaskowy, beżowy, platynowy byłby najwygodniejszy ze względu na odrost, który co miesiąc musisz farbować.

W wyżej wymienionej tonacji kolorystycznej nie byłby on tak widoczny. Pomyśl również o jasnym brązie orzechowym, który będzie współgrał z oprawą oczu. Ważne jest by oprawa nie odbiegała zbytnio od koloru włosów, bo może to wyglądać nienaturalnie. Kolor brwi powinien współgrać z odcieniem włosów. Można w prosty sposób przyciemnić bądź rozjaśnić brwi u fryzjera. Niektóre odcienie rudości mogą wyglądać sztucznie, a ty blado, więc jeśli decydujesz się na rudy to zastanów się dobrze nad jego odcieniem.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Regeneracja włosów Utrata włosów Suszenie włosów Łupież Hirsutyzm Mieszki włosowe