Jesteś tutaj:

Dekoloryzacja włosów u osób starszych

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Babcia pofarbowała sobie włosy, ale nie podoba jej się ten kolor. Chciałam pomóc pozbyć się go. Czy to prawda, że dzięki kosmetykom do dekoloryzacji zejdzie z włosów siwych niechciany kolor?

Agnieszka:

Zadaniem zabiegu dekoloryzacji jest pozbycie się niechcianego koloru włosów. Jednak nie w każdym przypadku jest to korzystne dla włosów.

Dekoloryzacja należy do zabiegów inwazyjnych, którego częstym efektem jest nadmierne przesuszenie włosów. Czasem również bywa przykra w skutkach. Źle przeprowadzona dekoloryzacja może sprawić, że włosy staną się gumowe i sianowate. Należy wyłącznie korzystać z zabiegu u sprawdzonego fryzjera. 

Wcześniej radzę również poradzić się, co do planu przeprowadzenia zabiegu dekoloryzacji przez fryzjera. Zawsze fryzjer przed zabiegiem powinien sprawdzić stan włosów oraz zrobić wywiad, co do wcześniej wykonywanych zabiegów.

W przypadku dekoloryzacji włosów u osoby starszej, należy zachować szczególna ostrożność. Włos może być już osłabiony i cienki w związku z czym może się nawet rozpłynąć pod wpływem mocnych środków.

Jeśli jednak dekoloryzacja będzie robiona w salonie, należy zorientować się, czy fryzjer posiada środki pielęgnujące włosy przed dekoloryzacją. Może również zaproponować linię kosmetyków pielęgnujących po zabiegu. 

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Przedłużanie włosów Łysienie plackowate Strzyżenie włosów Biotyna Higiena Kolor skóry